Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Частину древнього човна, який знайшли біля Десни забрали собі невідомі

Частину древнього човна, який знайшли біля Десни забрали собі невідомі

 

Наприкінці серпня цього року небайдужі жителі Чернігова повідомили істориків та археологів про те, що неподалік від міста з річко­вого берега Десни стирчить ніс чи корма якогось давнього човна, вимито­го водою. 

Наступного ж дня наукові співробітники Інституту архео­логії НАН України провели обсте­ження човна. Результати повідо­мили до Центру археології та старо­давньої історії Північного Ліво­бережжя.

Історики на місці, де був присипаний піском човен

Після перших досліджень архе­ологи припустили, що човен нале­жить до рибацьких човнів-довбанок, що побутували на річках Десна та Дніпро у XVIII — на початку XX століття. Зазвичай такі човни були від 8 до 12 метрів завдовж­ки та до двох метрів завширшки і могли призначатися для промис­лового лову риби.

Після завершення фіксації човен було засипано річковим піском, аби законсервувати його, бо на думку чернігівського історика Сергія Лаєвського для того, щоб човен став експонатом музею, потрібно до­класти чимало зусиль. По-перше, це відповідні дозволи на проведен­ня робіт, адже для того, щоб діста­ти цей човен, треба розкопати час­тину берегової зони, а по-друге, - це чималі матеріальні ресурси.

Але поки історики шукали відповідні матеріальні ресурси, частині древнього човна "приробили ноги" зловмисники. Вони відокремили ніс човна, який знаходився у відкритому доступі без охорони і зникли з ним у невідомому напрямку. Про це повідомляє Департамент культури Чернігівської ОДА у Фейсбук 

На місце знахідки приїхала директорка Департамент культури Чернігівської ОДА Людмила Замай, представник музеєфікації - директор Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, археологи та представник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України, аби вирішити, як і що робити зі знахідкою далі.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: човен

Добавить в: