Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові відновлюють 2 бібліотеки

У Чернігові відновлюють 2 бібліотеки

 

На відновлення Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, зруйнованої внаслідок російського авіаудару, передбачено понад 220 тисяч доларів. Ремонтуватимуть її за підтримки Світового фонду пам'яток. Про це під час брифінгу 17 серпня розповіла директорка департаменту культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай. Нині у будівлі відновлюють несучі стіни. Ці роботи мають завершити до кінця вересня 2023 року. Чернігівську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Русових почали відновлювати за гроші благодійників у 2022 році. Детальніше про відновлення двох найбільших бібліотек області — читайте у нашому матеріалі.

На фото Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва до і післа початку відновлення

Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва

Ця будівля є пам'яткою архітектури місцевого значення, каже Людмила Замай. Вона була зруйнована під час авіабомбардування 11 березня 2022 року.

Обласну бібліотеку для юнацтва відновлюватимуть за гроші Світового фонду пам'яток. З ним підписали два меморандуми. На відновлення передбачили понад 220 тисяч доларів. Роботи вже виконані на понад 35 тисяч доларів.

В рамках другого меморандуму відбувається відновлення несучих стін та даху. Зі сторони стадіону вже вдалося відновити несучу стіну, яка була повністю зруйнована. На цей етап передбачено 192 тисячі доларів.

Зі слів Людмили Замай будівельні роботи проходять з відновленням автентичних елементів, зі збереженням всіх креслень і побажань істориків, краєзнавців. Чи підписуватимуть третій меморандум, поки не відомо, каже Людмила Замай.

Катерина Гончарова — представниця світової організації World Monuments Fund в Україні, яка займається збереженням пам'яток культурної спадщини, розповідає, на будівлі зобразять лінію, яка символізуватиме шрам

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових

На фото Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових до і післа початку відновлення

В ніч на 30 березня 2022 року під час артилерійського обстрілу Чернігова збройними силами РФ постраждала тоді ще обласна універсальна наукова бібліотека імені Короленка. Пошкоджені були дах, вікна, комунікації, інтер’єри, фасад.

Зі слів Людмили Замай, в рамках бюджетних асигнувань у 2022 році на відновлення 12 вікон витратили понад 300 тисяч гривень. Інші роботи виконували за кошти ТОВ "Український аграрний холдинг". Сума благодійних внесків склала вісім мільйонів гривень. Роботи вже виконані на сім мільйонів гривень.

Також зі слів Людмили Замай, обласна державна адміністрація у 2023 році передбачила виділення 626 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення реставрації.

Довідково: Від початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині пошкоджені 76 закладів культури. З них — 24 об'єкти культурної спадщини, це пам'ятки історії, монументального мистецтва та археології, та 18 культових споруд.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бібліотека

Добавить в: