Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На містобудівній раді погодили ескіз Меморіального комплексу на кладовищі в Ялівщині

На містобудівній раді погодили ескіз Меморіального комплексу на кладовищі в Ялівщині

 

Стелла з фото, іменем, пам'ятним написом та квітник у надгробній плиті. До такого спільного рішення згодились родини загиблих військових оборонців Чернігова.

На початку засідання Євгеній Дейнеко заступник начальника управління ЖКГ ЧМР повідомив присутнім, що на попередньому засіданні містобудівної ради була узгоджена концепція того, яким чином треба рухатись і було запропоновано проєктувальнику розробити ескіз самого меморіалу та розробити макет пам'ятника, безпосередньо встановлюється на могилу загиблих.

Проєктувальник розробив макет, який розмістили, як приклад на самому кладовищі у Ялівщині. Такий варіант задовольнив більшість родичів загиблих, тому за цими ескізами розроблятимуть проєкт. Ці пам'ятники узгоджували в одному стилі, поряд з якими буде центральна алея, монумент, що символізуватиме душі загиблих, кущі по периметру та озеленення.

Нагадаємо, під час оборони Чернігова, міське кладовище Яцево знаходилось під постійними обстрілами. Тому загиблих тимчасово ховали у Ялівщині. За даними муніципалітету там поховали 1 188 осіб, серед яких - 75 військових. Пізніше 194 з них за рішенням близьких ексгумували та перепоховали. Решта родин прийняли рішення цього не робити. Чернігів має гідно вшанувати тих, хто нас захистив, аби завжди пам'ятати про ціну свободи та завтрашнього дня. Тому місто і робить проєкт меморіального комплексу, у процес максимально заглиблені близькі та родичі загиблих військовослужбовців, яких там поховали під час активних бойових дій у 2022 році.Лариса Корчева дружина загиблого бійця терборони сказала, що важливість цього місця саме у меморіалі та повідомила, що родичі загиблих дійшли згоди з містобудівною радою до того, як будуть виглядати самі пам'ятники.

Після розробки проєкту, коштом міста розпочнеться облаштування меморіального комплексу Ялівщина.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ялівщина, кладовище, вшанування, Дейнеко

Добавить в: