Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Легендарний 171-й завод у Чернігові виставили на продаж

Легендарний 171-й завод у Чернігові виставили на продаж

 

Хто не знає легендарного чернігівського ремза­воду? За радянських часів державне підприємство військово-промислового комплексу України «171-й чернігівський ремонтний завод» здійснювало ді­агностику, ремонт і технічне обслуговування спеці­альної автомобільної техніки. У 1990-ті цей гігант прийшов до занепаду — із п'яти цехів залишився один частина обладнання пішла на металобрухт. Із того часу завод перебивався періодичними замов­леннями і навіть його вхід до складу «Укроборонпрому» кардинально ситуації на краще не змінив. У червні 2019-го Фонд держмайна України включив його до переліку об'єктів приватизації. І ось нарешті завод має шанс отримати нового власника — 1 серп­ня відбудеться приватизаційний аукціон, на якому інтєресанти зможуть поборотися за цей лот. А це кілька промислових будівель площею 8 236 кв. м і земель­на ділянка площею 1,7165 га. Початкова вартість об’єкта — 670 тисяч гривень. Однак є нюанси...— Об’єкт важкий і має певні умови продажу, — говорить в.о. заступника начальника Управ­ління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду держмайна України по Київський, Чер­каській та Чернігівській областях Ольга Тита­ренко. — По-перше, це наявність боргів: близько 1,5 млн. грн. — заборгованість із зарплати, близь­ко 7 млн. грн. — борги перед бюджетом. Погасити їх покупець має протягом шести місяців з моменту укладання договору купівлі-продажу. По-друге, на заводі і досі працює вісім людей, після його про­дажу вони мають бути забезпечені роботою і звіль­нити їх не можуть протягом шести місяців. По-третє, свого часу в результаті санації частина тери­торії заводу відійшла іншим власникам, тож, можна сказати, на одній земельній ділянці там кілька влас­ників. Новому ж дістанеться лише частина колиш­нього заводу — два цехи, земля і три трансформа­торних підстанції. Крім того, під час активної фа­зи бойових дій у березні минулого року в примі­щення одного з цехів був приліт, тож зараз він напівзруйнований.


Здавалось би, ну кому за таких умов цей завод потрібен, але...

— Інтересанти в нас є, — каже Ольга Тита­ренко. — Однак завод приваблює їх лише як бу­дівельний майданчик у майбутньому. Є інвесто­ри, які готові його купити, погасити борги і нада­лі розвивати ці території. Причому ці інвестори — не лише з Чернігова. Тож думаємо, що попит на завод буде.

Джерело: газета “Гарт” від 27.07.2023, Катерина ДРОЗДОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: заводу, аукціон, Титаренко

Добавить в: