Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Сосничанам більше не видаватимуть прокатні велосипеди

Сосничанам більше не видаватимуть прокатні велосипеди

 

Нещодавно повідомлялось про соці­альні велосипеди в Сосниці, у зв'язку з тим, що через їх на­вмисні псування безкоштовний прокат двоколісних було при­зупинено. Пошкодження бу­ли серйозні — зламане сидін­ня, понівечена коробка пере­дач для перемикання швидко­стей та ін.— Винних так і не знайшли, — роз­повіла керівниця проекту — очільниця місцевого Центру надання соціальних послуг Тетяна Сіра. — Передивилися всі записи із відеокамер, але це нічого не дало. Тому поставили прокат на паузу.
Пауза тривала близько двох тиж­нів. Упродовж цього часу вирішува­ли, як не тільки вберегти від пошко­джень соціальний транспорт, а й по­вернути проекту його першочергове призначення — забезпечити мобіль­ним пересуванням центром громади мешканців сіл. До цього велосипеда­ми користувалися здебільшого міс­цеві: для них велостоянки — у кроко­вій доступності, а селянам до Сосниці ще треба доїхати.
Проаналізували багато варі­антів розв'язання проблеми. Можна було обрати більш сучасний — із за­стосуванням смартфонів наприклад. Та не в усіх сільських жителів во­ни є. Тому вирішили видавати вело­сипеди як у давні добрі часи - після пред'явлення документа, що посвід­чує особу, — каже Тетяна Миколаївна.

— Його треба залишати в за­ставу?
— Ні. Ксерокопій теж не треба. Достатньо просто пред'явити. Так наш працівник переконається, що ви­дає велосипед сільському мешканцю громади, як і передбачено проектом. Також запише номер телефону ко­ристувача.

— Це означає, що сосничани більше не зможуть користуватися безкоштовним прокатом?
— Саме так. Громадського тран­спорту в нашому селищі немає. Прак­тично кожен житель Сосниці давно має свій велосипед.

— Однак за два з лишком ро­ки дехто звик до соціальних. Тепер обурюються нововведенням?
 Більшість розуміє і схвалює. Офіційно із претензіями поки що ніхто не звертався.
На сьогодні в селищі відкрита тільки одна (було чотири) велостоянка. Вона неподалік Центру надання соціальних послуг і Круга, куди при­бувають автобуси з сіл. Для користу­вання надають 10 (всього їх 25) вело­сипедів. Більше на стоянку не вміща­ється.
Разом з тим, зазначає Тетяна Ми­колаївна, і надалі функціонуватимуть усі чотири ремонтних станції. Інстру­ментами, насосами, що є на них, мо­же безкоштовно скористатися кожен.
Запитую, чи є остаточним обра­ний варіант розв'язання проблеми.

— Гадаю що ні. Але до кінця ни­нішнього сезону (на зиму прокат за­кривається. — Авт.) діятиме саме він.

Марія ІСАЧЕНКО, газета “Гарт” від 20.07.2023

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, велосипеди, прокат

Добавить в: