Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Валерій Зайцев водій вантажівки сплатить 500 тисяч за збитого нетверезого пішохода

Валерій Зайцев водій вантажівки сплатить 500 тисяч за збитого нетверезого пішохода

 

19 липня 2023 року Козелецький районний суд Чернігівської області закінчив розгляд справи по обвинуваченню Зайцева Валерія Івановича уродженця м. Донецьк, громадянина України інваліда 3 групи, не працюючого раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (Заподіяння смерті потерпілого або завдання тяжких тілесних ушкоджень – тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого).Згідно з матеріалами судового розслідування Зайцев 4 липня 2021 року, керуючи автомобілем «MAN L04» рухався по автодорозі М-01 «Київ - Чернігів - Н. Яриловичі» в с. Сираї Чернігівського (Козелецького) району Чернігівської області зі сторони м. Чернігова в напрямку м. Києва, проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, рухаючись зі швидкістю 82,29 км/год перевищив максимально дозволену швидкість у населеному пункту позначеного дорожнім знаком 5.45, який водій об`єктивно спроможний був виявити, та допустив наїзд на пішохода, який рухався в попутному з автомобілем напрямку руху в лівій смузі для руху.

Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої внутрішньо черепної травми - крововиливів в м`які тканини голови, забою головного мозку, крововиливів в м`які мозкові оболонки та шлуночки мозку, садна та забійної рани на голові; закритої травми грудної клітки - переломів 2-10 ребер справа, забою легень, розривів правої долі печінки, відкритого перелому великогомілкової кістки правої гомілки, травматичної ампутації 3,4 пальців правої ступні, множинних саден на верхніх та нижніх кінцівках, на животі справа, синця на правій стопі, які мають ознаки тяжкого ступеню тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя. Безпосередньою причиною смерті пішохода стала закрита внутрішньочерепна травма - крововиливи в м`які тканини голови, забій головного мозку, крововиливи в м`які мозкові оболонки та шлуночки мозку в сполученні з закритою травмою грудної клітки - множинні переломи ребер, забій обох легень, розриви печінки, відкритий перелом правої великогомілкової кістки, які супроводжувались травматичним шоком.

У судовому засіданні Валерій Зайцев визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, підтвердивши під час допиту обставини, викладені в обвинувальному акті. Також обвинувачений зазначив, що є внутрішньо переміщеною особою, все майно залишилося в окупованому м. Донецьк, у зв`язку з чим не мав можливості відшкодувати завдану потерпілій шкоду. Вчасно перед нею не вибачився, оскільки перебував на лікуванні. При вирішенні позову послався на розсуд суду.


В судовому засіданні потерпіла Прибитько Катерина Миколаївна підтримала позовні вимоги у повному обсязі та в ході допиту показала, що їй вночі подзвонила сестра та повідомила, про те, що її сина 1994 року народження збили на смерть. Виїхала на місце події, де перебувала до ранку. Обвинувачений завдану їй кримінальним правопорушенням шкоду не відшкодував, вибачився лише раз, коли справа перебувала в суді, не намагався з нею спілкуватися, співчуття не висловлював.

При судово-токсикологічній експертизі крові, сечі від трупа потерпілого виявлено етанол в концентрації: в крові - 3.1 г/л, в сечі - 4.8 г/л, що відносно живої людини може відповідати тяжкому отруєнню алкоголем.

Потерпілою Прибитько Катерина Миколаївна пред`явила цивільний позов до обвинуваченого, про стягнення 500 000 грн. у відшкодування моральної шкоди.

Суд ухвалив визнати Зайцева винуватим у вчиненні кримінального правопорушення та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки. Також суд задовольнив цивільний позов потерпілої на сумму 0.5 млн. гривень.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Зайцев, вантажівка, Сираї, смерть, пішохід

Добавить в: