Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Носівці принесли повістку 75-річному дідусю в інвалідному візку

У Носівці принесли повістку 75-річному дідусю в інвалідному візку

 

У Носівці співробітники четвертого відділу Ніжин­ського районного терцентру комплектування та со­ціальної' підтримки (так по-новому називається носівський військкомат) принесли повістку місце­вому мешканцю — 75-річному Олексієві Бречку. У ній було вказано, що чо­ловікові... 35 років.— Це сталося тижнів два то­му. Я якраз був у дворі біля хати, аж тут заходять троє чоловіків у військовій формі. Поздоровали­ся зі мною, запитали: «Ви Олек­сія Юхимовича знаєте?- «Знаю, — кажу їм. — Це я». Вони очі ви­тріщили, зам'ялися: «Та ми з військкомату.

- Видно, самі зро­зуміли, що мені навіть не 60 (це граничний вік для мобілізації. — Авт.). Та й на додачу я ж в інва­лідному візку! У мене перша гру­па. Ногу ампутували ще 12 років тому. Побачивши всю цю «кар­тину», один із військових уточ­нив: «А Ви якого року народжен­ня? - Відповів їм, що 48-го. Тоді вони ще раз перепитали, як ме­не звуть, яка адреса. Я сказав, а вони показали мені повістку й за­сміялися. І я з ними, бо в ній було написано, що мені 35 років.

Бог його знає, як така плутанина мо­гла статися, — дивується пенсіо­нер. — По-перше, мене вже давним-давно мали зняти з обліку. А по-друге, я навіть не служив в ар­мії. Ще по молодості мені зроби­ли операцію на шлунку, а після ін­ституту зразу видали військовий квиток зі штампом: «У мирний час непридатний, у воєнний — лише до нестройової служби». Було це ще пів віку тому. Я тоді мешкав у Полтаві...

А в Носівку Олексій Юхимо­вич перебрався у 1976-му. Каже, тоді востаннє й був у військкома­ті — коли одразу після переїзду ставав на облік. З тих пір його не тривожили. Втім образи на пра­цівників терцентру через цю плу­танину чоловік не тримає.

- Хлопці посміялися, по­просили вибачення і поїхали со­бі. Одне слово, поки що не при­зиватимуть, віджартовується пенсіонер.


До речі, це вже не перша ди­вина з повістками на Носівщині Так, наприкінці квітня цього ро­ку співробітники місцевого РТЦК та СП принесли запрошення до військкомату, виписане на ім’я покійного атовця Володими­ра Коровая з Носівки (йому був 31 рік, коли загинув у листопаді 2021-го через масивну крово­втрату внаслідок ножового пора­нення, отриманого під час відпо­чинку в лазні. А в трав­ні повістки надійшли кільком та­кож померлим чоловікам із Володькової Дівиці. Час від ча­су такі випадки трапляються по всій Україні. Військкоми запев­няють, що їхньої вини в тому не­має. І нарікають на РАЦСи та ор­гани місцевого самоврядування, які вчасно не передають їм даних про громадян.

Джерело: газета “Гарт” від 15.06.2023, Юрій НІКІТІН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Носівка, пенсіонер, повістка

Добавить в: