Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жителі Чернігівщини зібрали 20 тонн продуктів для міста, яке постійно бомблять росіяни

Жителі Чернігівщини зібрали 20 тонн продуктів для міста, яке постійно бомблять росіяни

 

До повномасштабного вторгнення росіян багато жителів Сосницької громади навіть не чули про цей порівняно невеликий (до війни в ньому було 14 278 жителів) населений пункт у Запорізькій області. А недавно в ТГ гуртом збирали допомо­гу оріхівцям, які, попри постійну небезпеку, за­лишаються в місті. Їх, згідно з оприлюдненою інформацією, не більш ніж тисяча.Оріхів. Фото: t.me/zoda_gov_ua

Оріхів розташований від найближчих позицій окупантів на відстані витягнутої руки: вона, за словами містян, долаєть­ся за 20 хвилин автомобілем. Місто постійно обстрілюють з авіації, мінометів, важкої артилерії. Тут знищені підприєм­ства (консервний, цегельний заводи, молокозавод), навчаль­ні заклади, житлові будинки. Найбільших руйнувань, згідно з висновками експертів, ворог завдає керованими авіабомба­ми — достатньо однієї (вагою 500 кг), щоб споруду знесло до фундаменту.

Місто знеструмлене. Немає газопостачання і водозабезпечення. Жителі тримаються завдяки волонтерам, які постій­но привозять їм питну воду, їжу, засоби гігієни тощо.

Та, незважаючи на все це, люди тут сіють і обробляють го­роди.

- Філія волонтерського штабу захисту України звернула­ся до нас із проханням зібрати для жителів Оріхова насіннє­ву картоплю, — розповіли в Сосницькому відділенні штабу. — На наш заклик про допомогу відгукнулося чимало людей. У травні зібрали 750 кілограмів бульб. Відправили «Новою поштою».

Після отримання вантажу місцеві волонтери надіслали Сосницю фотозвіт про роздачу надісланої картоплі. Її оріхівцям видавали тільки по відру. Тоді в селищі було вирішено оголосити новий збір.

До нього, крім жителів громади, долучилися й деякі фермерські господарства. Зокрема із ФГ «Хутірське» (Сосниччина), яке очолює Людмила Макаренко. П'ять контейнерів картоплі, буряків, круп надало ФГ Бутенків із Дягової, що на Менщині.

Разом зібрали близько 20 тонн — щоб забрати вантаж, запорізькі волонтери надали спеціальну фуру. Крім продуктів, у неї завантажили медикаменти, окопні свічки, маскувальні сітки і навіть інвалідний візок для пораненого бійця ЗСУ.

Джерело: газета “Гарт” від 08.06.2023, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Оріхів, картопля, допомога

Добавить в: