Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жінка, яка зробила смертельний масаж клієнтці уникла покарання

Жінка, яка зробила смертельний масаж клієнтці уникла покарання

 

29 травня в Чернігівському апеляційному суді розгля­нули справу чернігівської масажист­ки Вікторії Гапоненко (їй 50 років), після сеансу в якої померла 58-річна Тетяна Бенько. Вердикт першої інстанції (два роки позбавлення во­лі) залишили без змін. Утім за ґрати Вікторія все одно не потрапить, бо строк давності злочину вже минув.За нетяжкі злочини (а саме до таких відноситься вбивство з необережності, яке інкримінували Вікторії) строк дав­ності складає 5 років. А трагедія, як ві­домо, сталася у квітні 2018-го. Тоді за порадою знайомих Тетяна прийшла до Вікторії на масаж, бо їй дошкуляли бо­лі в ділянці правої плечової кістки, яку вона раніше зламала. Масажистка при­ймала в себе на дому. За фахом вона медсестра загального профілю і ветлікар, а курси медичного масажу про­ходила під час навчання в медучилищі. За словами рідних, Тетяна вже надве­чір після сеансу відчула слабкість. І са­мопочуття її різко стало погіршуватися,

тож на третій день жінку госпіталізува­ли, а на сьомий — її не стало.

Слідство тривало три роки. Право­охоронці встановили, що під час проце­дури Вікторія долонями обох рук зро­била різкий поворот шийного відді­лу хребта потерпілої, чим спричини­ла їй закриту спинномозкову травму з ушкодженням спинного мозку. Став­ся його набряк, через який Тетяна і по­мерла. У 2021-му Вікторії Гапоненко оголосили підозру і передали справу до суду. Вона не визнала вини і заяви­ла, що не торкалася ні шиї, ні голови Те­тяни, а масажувала лише поперек і но­ги. Втім Новозаводський райсуд ви­знав злочин доведеним і присудив Ві­кторії два роки тюрми. Вирок не задо­вольнив ані рідних загиблої і прокурора (які просили більш суворого покаран­ня), ані обвинувачену (яка хотіла, щоб її виправдали). Сторони подали скарги.

— Я засуджена за злочин, якого не вчиняла. Доказів моєї винуватості не­має, — заявила Вікторія під час розгля­ду апеляції.

Переглянувши матеріали справи, Апеляційний суд залишив вирок без змін. Попри те що Вікторію звільни­ли від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності, її ад­вокатка Наталія Дубовик сказала, що вони подаватимуть касацію до Верхо­вного Суду:

— Ми добиватимемося скасуван­ня вироку і закриття провадження. Бо вважаємо, що в справі немає доказів, які б вказували на винуватість Вікто­рії. Жоден висновок експертів не вка­зує на причинний зв'язок між масажем і смертю.

Чоловік же покійної Микола Бень­ко (він просив 4 роки тюрми) обурений тим, що Гапоненко фактично уникла відповідальності.

— Два роки чи чотири — для мене це нічого не змінює. У тому плані, що строки давності вже минули. Я вва­жаю, що це несправедливо. Людину вбили, це однозначно. Зараз думати­мемо, як нам діяти далі.

Джерело: газета “Гарт” від 08.06.2023, Юрій НІКІТІН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бенько, Гапоненко, масаж

Добавить в: