Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » За чотири курочки на ринках Чернігівщини просять тисячу гривень

За чотири курочки на ринках Чернігівщини просять тисячу гривень

 

Сезон продажу молодняка птиці розпочався наприкінці квітня. Ціни вищі ніж торік. Особливо стрімко піднялася ціна на молоденьких курочок: якщо на початку весни курей, віком чотири з половиною місяці, продавали по 180 грн, то нині - по 250 грн. І вони наразі дефіцитні.

Середа. Ринок. Є на базарі куточок, де по-особливому галасливо. Це там, де продають пернату малечу, та і не малечу теж. Сказати, що вибір був щедрим, не можна. Попит теж бажає бути кращим. Як пояснили продавці, сезон ще тільки розпо­чався, господарі не поспішають купувати маленьку птицю, бо холодно. Хоча на ринку зустріли знайомого, який хвалився, що значно раніше купив малих бройлерів, вагу набирають чудово, словом, радують.
То що ж пропонували минулої середи продавці живого товару? Качок та курей різних за віком. Іншої птиці не було.
Почнемо з курчат. Добових не пропо­нували.

Чули, що дещо раніше на замовлення можна було купити добових курчат (брой­лерів). Ціна за одненький жовтенький клубочок - 30 грн.
- Мороки з ними, малими, було чи­мало, але ж не по сотні за одне платити, - говорила одна господиня. - Поселила у літній кухні, грубу топила їм, аби тепло було. Слава Богу, усі виживали. Ростуть.
На ринку ж найменші курчата - віком два тижні. Ціна - сто гривень. Порода - геркулес і далматинець.Рома КЕДА з Риботина придивляється, яку ж курочку купити і в своє господарство

Дещо старші курчата, три тижні від народження, - дорожчі. 130 гривень - і за тритижневого бройлера, і за курча голо­шийки, теж тритижневого.
Один із продавців говорив, що його бройлери вагою вже по кілограму та чо­тириста грамів, і від народження трохи більше трьох тижнів. Ціна теж 130 гривень.
Півторамісячні курчата породи домінант (яєчна порода) коштували сто гривень.

Були і дорослі кури породи ломан бра­ун. Говорили, що їм по вісім місяців. Ціна 180 грн за одну.

У продажу не було молоденьких курочок віком по чотири з половиною місяці. Дещо раніше їх про­давали по 250 гривень за одну. Продавці говорили, що, вочевидь, не скоро у про­дажу з'являться. До речі, саме кури такого віку з початку сезону дуже подорожчали. На початку весни їх продавали по 180 грн, та за декілька тижнів ціна виросла аж на сімдесят гривень. Восени таких курей можна було купити по 130 грн. Як бачите, ціна на курей зробила значний стрибок.
Трохи було каченят породи мулард. Ті, яким по тижню, продавали по 90 грн, а тритижневі були дорожчі - 120 грн.

Двотижневі каченята породи старт-53 коштували 80 гривень за одне.
Причину значного здорожчання молод­няка птиці один із продавців пояснював наслідками війни:
- Багато птахофабрик України в окупа­ції, деякі підприємства взагалі припинили свою роботу чи то зменшили обсяги ви­робництва, хтось взагалі відмовився від інкубації яйця для отримання молодняка птиці. Тобто пропозиція цього товару на сьогодні значно менша. На сьогодні нас виручають дві області - Полтавська та Чер­каська, - розповів приїжджий продавець. - Не забувайте, що у ціну молодняка чи то яєць для інкубації входять ще і витрати на пальне.

Як бачимо, золоті у нас не тільки яйця. З позолоченим пір'ям цієї весни і птиця.

Людмили ВЛАСКО, газета "Нові горизонти"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кури, ринок

Добавить в: