Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чотири села чекають на рішення суду

Чотири села чекають на рішення суду

 

Нещодавно у ЗМІ повідомлялось про закриття величківської школи на Менщині  — їй залишилося працювати тільки до кінця нинішнього навчального року. Усім шкода, та рішення вже при­йняте. 29 учнів (саме стільки тут мали сісти за парти 1 вересня) їздитимуть на навчання в Менську гімназію.

Нині загроза закриття нависла ще над од­ним навчальним закладом Корюківського ра­йону ліцеєм, що в селі Олександрівка. Тут — не через малу кількість учнів, їх зараз 72. А в новому навчальному році буде ще більше, бо випускників цього року немає, а першоклас­ників очікується мінімум п’ятеро. Якщо загро­за стане реальністю, дітей возитимуть на уро­ки до Корюківки (із цьогорічного квітня в закладах освіти району навчання здійснюється за змішаною формою). Це близь­ко 20 км шляху, на більшій части­ні якого — вибоїна на вибоїні. Із до­зволеною швидкістю — 70 км/год — їхати не вийде. Тож діти будуть змушені добиратися до школи до­вше, до того ж при постійній хита­виці. Ремонт дорозі в найближчо­му майбутньому не світить — во­на державного значення: лагодити її за кошти місцевого бюджету не можна, тільки за державні.

— Ми вже закидали листами Службу автомобільних доріг (нині це Служба відновлення та розви­тку інфраструктури. - Авт.) із проханням зробити хоча б ямковий ре­монт, — каже староста Олексан­дрівки Антон Редін. — Під остан­нім зверненням стоїть близько 300 підписів. Та результату поки що ні­якого.На фото - Антон Редін

Отже, з якого боку не візьми, від закриття ліцею — суцільні міну­си. Тому в Олександрівці, а також у Верхоліссі, Пісках і Забарівці (діти із цих сіл теж навчаються в ліцеї) з тривогою чекають рішен­ня суду. Він буде за позовом ДСНС, працівники якої виявили в закла­ді порушення пожежної безпеки.

Приписів було багато, адже голо­вній споруді не менш ніж 100 ро­ків (приміщення початкової школи та майстерні майже вдвічі новіші).

— Щоб виконати приписи, ще два роки тому потрібно було близько 8 мільйонів гривень. На сьогодні ця сума більша, бо все подорожчало. Навіть якщо задіяти кожен двір, усіх наших сільгоспвиробників, заможних земляків які живуть за межами району, стільки зібрати нереально. — зітхає ста­роста — Ми, наскільки дозволяли можливості, старалися виконати хоча б частину приписів. Але це ні­чого не дало — один суд (на почат­ку 2022 року) вже відбувся. Ліцей працював далі тільки тому, що Корюківська міськрада вчасно пода­ла апеляцію.

Потім почалося повномасштабне вторгнення росіян, і розгляд справи про долю ліцею відтермінували. Тепер її знову мають розгля­нути.

- Зрозуміло, приписи треба виконувати, бо діти - понад усе. Проте, гадаю, можна все ж таки зробити виняток на період воєнно­го стану, — переконаний Антон Ле­онідович.

Джерело: газета “Гарт” від 25.05.2023, Марія ІСАЧЕНКО, фото “Суспільне Чернігів”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Редін, школа, закриття

Добавить в: