Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Юрій Шень перебрався з онкоцентру до обласної лікарні

Радио

Юрій Шень перебрався з онкоцентру до обласної лікарні

 

Останнім часом навколо 51-річного Юрія Шеня онкогінеколога точилися скандали, через скарги пацієнтів, а деякі інциденти ще й з корупційним присмаком. Нагадаємо деякі з них.У 2019 році Юрій Шень за погодженням з Чернігівською обласною радою та обласним управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОДА був призначений очільником онкоцентру, а вже в грудні 2020-го виник перший публічний скандал. Мешканка міста Лілія Жлудько стверджувала, що в неї вимагали гроші за комп’ютерну томографію, якамала бути безкоштовною. За словами пані Жлудько, вона прийшла на планове обстеження, маючи два направлення від онколога та сімейного лікаря, та була вкрай здивована, коли у неї почали вимагати плату за медичну послугу. Виправдовуючи дії медиків, в.о. гендиректора онкоцентру Юрій Шень заявив журналістам, що така ситуація склалася через відсутність амбулаторного пакета від НСЗУ. За його словами, безкоштовно пройти обстеження може людина, яка або лікується в центрі, або має підозру на рецидив.

У схожу ситуацію потрапила місцева мешканка Вікторія Мошко. За її словами, в 2018 році їй видалили пухлину з молочної залози, у листопаді 2020 року вона за направленням мамолога прийшла до онкоцентру на безкоштовний огляд. У центрі їй заявили, що можуть надати таку послугу лише за гроші, отже пані Мошко була вимушена сплатити повну вартість дослідження. Національна служба здоров’я стала на сторону згаданих пацієнток, зазначивши, що діагностика і лікування у стаціонарі та подальше динамічне спостереження за хворим мають бути безкоштовними. Зазначається, що саме так прописано в угоді між НСЗ та Чернігівським онкоцентром. Тож не дивно, що в підсумку Лілія Жлудько написала заяву до поліції про вимагання грошей, за якою була розпочата відповідна перевірка.

У 2021 році керівник Чернігівського онкоцентру Юрій Шень став фігурантом корупційного скандалу. Громадська організація «Антикорупційний штаб» за допомогою інструменту «Приховані інтереси» провели незалежне розслідування, у результаті якого з’ясувалося, що пан Шень, від імені КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології Чернігівської обласної ради» уклав чотири договори з приватною фірмою, якою володів він та його рідний брат. Громадські активісти стверджують, що протягом 2020-2021 років загальна сума угод з ТОВ становила 2,8 млн грн. Після звернення ГО до Національної поліції, прокуратура почала відповідне розслідування. Джерела повідомляють, що під час обшуків в онкоцентрі було вилучено декілька пакетів з грошима з написаними на них прізвищами пацієнтівта декілька без маркування на загальну суму понад 100 тис грн. Тоді Шеня врятувала старша медсестра відділення, яка заявила слідчим, що непідписані пакеті – то її особисті заощадження, а підписані – кошти, які пацієнти нібито віддали їй на зберігання.

У квітні 2021 року Чернігівська обласна прокуратура скерувала обвинувальний акт щодо Юрія Шеня, якого було звинувачено у зловживанні владою з метою одержання неправомірної вигоди та у неповідомленні про конфлікт інтересів під час підписання зазначених договорів. Провадження у справі було закрите Деснянським районним судом Чернігова нібито за відсутністю події й складу адміністративного правопорушення. Адвокати Шеня надали суду докази того, що ще до укладення угод з ТОВ «Ваша надія» (вище згадана фірма) право розпоряджатися його коштами, доходами та дивідендами було передано ТОВ «ЮСТ Чернігів». Очільник онкоцентру, за версією захисту, не був засновником й не брав участь у діяльності цієї компанії. Чернігівський апеляційний суд 2 липня 2021 року виправдав Шеня, - про дані інциденти писали сайт Челайн та Суспільне

З кінця 2022 року по березень 2023 року Шень судився за те, аби поновитися на посаді очільника онкоцентру, з якої в серпні 2021 року пішов за власним бажанням. Для цього він звернувся до Ріпкінського районного суду. Заява була прийнята до розгляду головою суду Ольгою Павленко попри те, що за своїм статусом районний суд не мав права розглядати це питання. Онкоцентр підпорядкований обласній раді, отже згадану справу може розглядати лише Чернігівський окружний адміністративний суд. Павленко, яка, до речі, розписала справу Шеня сама на себе, блокувала її передачу до ОАС, і це дуже схоже на ознаки корупційних дій, - писав сайт УкрньюсПеред тим, як подати позов, Юрій Шень виписався з Чернігова та прописався у свого колеги в Ріпках. І це при тому, що він проживає разом із родиною в обласному центрі, один з його синів Георгій Шень проходить інтернатуру в онкоцентрі, а іншій – в обласній лікарні.

29 березня суддя Павленко позовну заяву Юрія до Чернігівської обласної ради про визнання незаконним наказу про звільнення та поновлення на посаді - залишила без розгляду через його постійні неявки на засідання.Аж ось, з'явилась інформація про те, що Шень звільнився з Чернігівського медцентру сучасної онкології, де до цього обіймав посаду вже не керівника, а завідувача гінекологічного відділення. Разом з ним звільнилась і 33-річна Тетяна Шолойко — старша медична сестра відділення.

З 15-го травня Шень працює в обласній лікарні у відділенні інтервенційної (малоінвазивної) хірургії та гінекології. Про це заявив у своєму коментарі газеті “Вєсть” 57-річний Андрій Жиденко, генеральний директор Чернігівської обласної лікарні, яка знаходиться поряд з онкоцентром.

Сам же Шень сказав, що звільнився з колишнього місця роботи через скорочення його посади, після об'єднання відділень хіміотерапії і гінекології. Тепер його очолить Сергій Матвійчук, завідувач хіміотерапевтичним відділенням. Шень буде працювати в обласній лікарні онкогінекологом, також буде приймати пацієнтів в приватній клініці “СімМед”, там же старшою сестрою буде працювати і Тетяна Шолойко. Вона вважалася однією з кращих старших сестер онкоцентру, на всеукраїнському конкурсі медсестер увійшла до 15 кращих старших сестер України.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шень, Шолойко, онкоцентр

Добавить в: