Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Досвідчена городниця Любов Капліна розповіла секрети вирощування розсади

Досвідчена городниця Любов Капліна розповіла секрети вирощування розсади

 

Після тривалої холодної зими кожний завзятий городник з великим хвилюванням береться за улюблену справу - вирощування розсади, пла­нує асортимент та кількість городини, щоб забезпечити сім’ю.В багатьох свої перевірені методики, правила. Про свої перевірені розповідає досвідчена городниця Любов Капліна. Любов Федорівна родом з Малого Устя і зі шкільних років разом з мамою займалася розсадою. Проживаючи в Сосниці і працюючи на керівних посадах - директоркою сане­підемстанції, потім головним лікарем Сосницької лікарні - не забувала про городництво. А потім відкрила магазин насіння (на Горі). А нещодавно магазин перемістився ближче до центру, у приміщення, де раніше працював будинок школяра (навпроти магазину «Лілея»). Асортимент насіння став ще ширшим. Отож жінка залюбки поділилась з читачами своїм досвідом вирощування помідорів та перців.

За її словами, основними найважливішими чин­никами в досягненні щедрого врожаю залишають­ся: якісне насіння, здорова розсада, родючий грунт, природні умови (температура, світло), добрий до­гляд за рослинами.
- У магазині «Насіння від Любаші» в продажу широкий асортимент насіння овочів, квітів, сала­тів, спецій різних фірм виробників як вітчизняно­го, так і зарубіжного напрямків. Для посіву насін­ня на розсаду пропонуємо якісний грунт різної фа­совки, грунт для посадки, пересадки квітів, хвойни­ків, кущів. Для покращення структури грунту і умов життєдіяльності рослин в магазині в наявності різ­ні добавки до грунту, а саме: вермікуліт, агреперліт, кокосовий субстрат, мох сфагнум, - розповідає Любов Капліна.

Для посадки насіння сучасна промисловість ре­комендує зручні ємності, а саме: пластикові касети з висувним дном, торф’яні стаканчики та таблетки, різні пластикові форми. Увесь перелік товарів да­ного виду радо запропонують у магазині.

З давніх-давен наші прадіди сіяли та садили за місяцем. Таких правил дотримується Любов Федорівна і рекомендує не відхиляти давні надбан­ня і обов’язково використовувати посівний кален­дар, щоб звести до мінімуму ризики при вирощу­ванні та догляді за рослинами.

Найпростіший спосіб обробки насіння перед сів­бою: прогріти на батареї 4 години, а потім замочи­ти в розчині соку алое (1 ч.л. на 1 склянку води на добу).

А ще 1 ст. л. деревного попелу плюс 1 г борної кислоти залити 1 л води, перемішати, занурити на­сіння в бавовняній торбинці на ніч, а потім висівати.

ПОРАДИ ВІД ЛЮБОВІ КАПЛІНОЇ

Жовті плями на листях розсади - необхідно об­робити двічі з інтервалом в 5 днів розчином хлору заліза (1 г залізного купоросу розчинити в 1 л води).

Листя набуває фіолетового відтінку — при холоді і нестачі форфору - підгодувати рослини розчином суперфосфату (3-4 г = 2/3 горошинки на 1 л води. Щоб допомогти розсаді здолати стрес, обприскати епіном чи аміностаром згідно інструкції (є ще інші препарати циркон-плюс, епін-актив).

Сіянці бувають блідими й витягуються - при не­стачі світла й занадто теплому повітрі. Необхідно доосвітлювати розсаду по 2-3 години вранці та ввечері та в хмарну погоду упродовж усього дня.

Рослини обприскати за інструкцією гуматом калію.

Розсада завмерла та не росте - необхідно підго­тувати її настоєм попелу (1 ст. л. попелу з дерева залить 1 ст. гарячої води, настояти добу, процідити, довести об’єм до 1 л води та полити.
Тала вода ідеальна для поливу будь-яких рослин.

КОРИСНІ ПОРАДИ-ДОБАВКИ ПРИ ВИРОЩУ­ВАННІ РОЗСАДИ:

- до появи третього справжнього листочка обпри­скувати сіянці з пульверизатора;
- наливайте воду в піддон - це прискорить розви­ток кореневої системи рослин;
- щоб перець і томати довше плодоносили і да­вали багатий урожай фахівці рекомендують поли­вати розсаду кремнієвою водою. На добу опустіть у відро з водою жменю кременя, потім витягніть ка­мінці та залиште рідину ще на дві доби;
- раз на 2-3 тижні поливайте розсаду перцю, ба­клажанів і огірків нерозбавленим настоєм яєчної шкаралупи (висушену шкаралупу 3-4-х яєць по­дрібнити у кавомолці, залить 1 л. окропу, настоять 5 днів.

Для підживлення розсади, рослин, дерев, кущів магазин пропонує великий асортимент добрив ор- гано-мінеральних, комплексних, добрив з різнома­нітними для позакореневого, кореневого викори­стання. Магазин рекомендує познайомитись, а по­тім і використовувати на городах та в садах для підвищення врожайності з асортиментом антистре- сантів, стимуляторів росту, а також застосуванням добрив. Приємних клопотів!

Джерело: газета “Вісті Сосниччини” від 23.02.2023, Олена КУЗЬМЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Капліна, Сосниця, розсада

Добавить в: