Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Новгород-Сіверському тепер можна скористатись 2 новими маршрутами

У Новгород-Сіверському тепер можна скористатись 2 новими маршрутами

 

Від околиць до центру Новгорода-Сіверського — 5-6 км. Місто роз­ташоване на пагорбах. Ходити пішки нелег­ко й молодим: декому, щоб добратися до ро­боти, потрібна більш ніж година. Тож багато хто навіть узимку ризи­кував їздити велосипе­дом. Старшим (їм зде­більшого треба до лі­карні) таке не під силу. Викликають таксі. Це — 100 гривень лише в один кінець.Тому поновленню (це ста­лося в лютому) міського ав­тобусного маршруту раді­ють усі. Зараз, як і до повномасштабного російського вторгнення, його обслуговує місцеве ПРАТ «АТП-17443». На лінію автобус не виходив майже рік.

- Довго не могли зна­йти водія, — пояснює началь­ник автопідприємства Ми­кола Душин — Шукали са­мі, зверталися до Центру зайнятості, давали оголошення в газету, та бажаючих не ви­явилося.

Одних не влаштовує близька до мінімальної зар­плата, другі не хочуть втрачати субсидію, у третіх — осо­бисті причини. Нещодавно проблему нарешті вдалося розв’язати. Перевозити па­сажирів містом погодився водій-переселенець із Бердянська (це місто на півдні Запорізької області зараз окуповане рашистами). Там він теж працював на одному з міських маршрутів.

Кондуктора в автобусі не­має. Водій сам приймає пла­ту за проїзд (5 гривень із па­сажира) і видає квитки. Вони — ще радянських часів. За­значена вартість — 5 копійок.

- Насправді тариф - 35 грн Тридцять ми доплачуємо з місцевого бюджету, — по­яснюють у міськраді.

Автобус курсує двічі на день — вранці і ввечері, крім вихідних.

І це не єдиний транспорт­ний позитив для мешканців Новгород-Сіверщини — не­щодавно місцевою район­ною військовою адміністра­цією було підписано дого­вір про виконання регуляр­них спеціальних перевезень за маршрутом Новгород-Сіверський — Семенівка Цей маршрут був закритий ще 2010 року через нерен­табельність. Та після децен­тралізації, коли Семенівщина увійшла до Новгород-Сіверського району, почало над­ходити багато звернень із проханням налагодити тран­спортне сполучення. Адже семенівцям доводилося до­биратися або з пересадками, або винаймати машину і платити немалі гроші.

Великий плюс у тому, що маршрут не просто понови­ли, а ще й зробили соціаль­ним — замість 290 гривень (така собівартість квитка від однієї кінцевої станції до дру­гої) пасажири платитимуть лише 50 грн. Решту відшко­довуватимуть громади.

Автобус уже курсує. Що­правда, лише середами. Згідно з договором, так має бути до кінця нинішнього ро­ку. Якщо, звісно, будуть паса­жири.

Крім цього, планується відкриття ще одного маршру­ту — з Новгорода-Сіверського до Понорниці (Коропщина). Роботу з його організації вже розпочато.


Джерело: газета “Гарт” від 09.03.2023,  Марія ІСАЧЕНКО, фото “Суспільне Чернігів”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Новгород-Сіверський, автобус

Добавить в: