Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Весняне водопілля на Десні: чи загрожує Чернігову підтоплення?

Весняне водопілля на Десні: чи загрожує Чернігову підтоплення?

 

Зимова повінь на Чернігівщині пішла на спад, однак вже незабаром їй на зміну прийде весняна. Вона почнеться тоді, коли температура повітря стане стабільно вище нуля. Синоптики прогнозують, що рівень води в Десні біля Чернігова цього року сягне позначки у 620-660 сантиметрів над нулем поста.- Оцей інтервал рівнів, 620-660, для порівняння, у минулому році під час 2-ї хвилі повені рівень був 651 сантиметр над нулем поста, тобто ближче до верхньої границі прогнозу, – зазначає начальниця відділу гідрології та редагування матеріалів Чернігівського обласного центру гідрометеорології Тетяна Полєвик.

Для Чернігова цей рівень означає затоплення міського пляжу «Золотий берег», а у випадку сильної повені – ще й доріг у районі Кордівки та біля пішохідного мосту. Рівень води залежатиме від того, скільки опадів випаде до піку водопілля. Деякі райони Чернігівщини, які знаходяться в низині, відчують на собі повторення лютневого паводку, стверджують синоптики.


- Порушення транспортного сполучення, зокрема з прирічковими селами. Перерізання шляхів сполучення через розведення понтонних мостів, перелив окремих доріг місцевого значення в Новгород-Сіверському районі. Часткове затоплення окремих присадибних ділянок у Новгород-Сіверському та Корюківському районах, – підкреслює Тетяна Полєвик.

Початок весняної повені гідрологи прогнозують на період березня-квітня. Наразі рівень води в Десні знаходиться на відмітці у 526 сантиметрів над нулем поста. За даними синоптиків, цей показник вищий, ніж при деяких повенях у минулі роки, однак завдяки теплій зимі та малим «запасам» снігу майбутнє водопілля не буде особливо потужним.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Десна, розлив

Добавить в: