Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Еко Комфорт Груп»: «Російське вторгнення не зупинило наше будівництво»

«Еко Комфорт Груп»: «Російське вторгнення не зупинило наше будівництво»

 

АКТУАЛЬНО Лютий-березень 2022 року. Чернігівщина — один із напрямків наступу російських військ на шляху до Києва. Головним завданням тоді для кожного з нас було збереження свого життя та життя своїх близьких. Лише, коли ти у безпеці, а твої рідні поруч, ти починаєш згадувати про свої заощадження, інвестиції та будь-які проєкти, в яких ти брав участь до повномасштабного вторгнення.

В такій же ситуації опинилося й чернігівська компанія забудовник «Еко Комфорт Груп» з понад великим досвідом роботи в цій сфері та його інвестори, які придбали квартири в різних житлових комплексах Чернігова, які ось-ось мали побудувати, а квартири передати новим власникам. Проте не так сталося, як гадалося. Аби зрозуміти ситуацію з будівництвом у 2023 році таких житлових комплексів як «Єлецький», «Європейський двір» та інші, дізнатися чи продовжується будівництво цих об’єктів, на якій воно стадії та чому інвесторам запропонували збільшити платежі, ми поспілкувалися з керівником відділу продажів «Еко Комфорт Груп» Олександром Панасюком.


ЖК «Європейський двір»

«Все на потреби захисників»

«Ми як компанія забудовник, яка на той час було лідером по будівництву в Чернігові, в перші місяці не рахували грошей та матеріалів, які необхідно було направити на потреби захисників нашого міста. У нас тоді було дві основні задачі: вижити та захистити місто. Саме тому, коли до нас зверталась територіальна оборона або бійці Збройних Сил України з проханням дати будівельні матеріали для облаштування блокпостів або барикад, ми без затримок все це організовували. Звичайно, ніхто не рахував скільки це нам як компанії буде коштувати».

За словами Олександра Панасюка, зважаючи на доволі масовані обстріли міста, він вважає, що об’єктам «Еко Комфорт Груп» пощастило і вони ззовні сильно не постраждали, хоча і були проблеми з мережами внаслідок обстрілів.

«Але нам все одно після відступу росіян з Чернігівщини треба було провести таку собі ревізію на наших об’єктах, аби розуміти скільки та яких матеріалів у нас залишилось, і що ми з тих або інших причин втратили. Була така ситуація, коли ми приїхали на ЖК «Європейський двір», там ми зберігали екструдований пінопласт для утеплення, але його там вже не було. Ми його знайшли у підвалах, де люди переховувались від обстрілів росіян. Вони його туди принесли, адже було холодно, і вони таким чином собі утеплили підвали, щоб хоч якось там перебувати. Звісно, що ми нікому ніяких претензій не виставляли, ні про які крадіжки чи щось подібне. Але це один показовий випадок з багатьох, який доводить, що багато чого, як матеріальних речей, так і фінансового забезпечення, яке було до повномасштабного вторгнення, ми, на жаль, втратили».


Ярослав Гіріч

«Продовжуємо будівництво»

Рішення про відновлення будівництва ЖК «Єлецький» та другої секції ЖК «Європейський двір», які були на фінальній стадії, було ухвалене в «Еко Комфорт Груп» наприкінці травня 2022 року. Зокрема будівництво другої секції ЖК «Єлецький» планують розпочати у найближчий час, але все затягується через відсутність постачальників будматеріалів.

«Зрозуміло, що для завершення будівництва з’явились додаткові витрати. Ми докуповували будматеріали, шукали та домовлялися з новими бригадами будівельників. І все це з новими розцінками та в нових умовах воєнного часу. Також раніше ми будували за свої кошти, але зараз компанія зазнала дуже багато збитків, і тому наразі такої можливості немає. Ми стали залежні від наших інвесторів, тобто майбутніх власників квартир. Саме тому бажано, аби вони платили відповідно до строків зазначених у договорі, бо в іншому випадку в нас просто не буде коштів на це будівництво та здачу об’єкта».

Ми відновили будівництво на свій страх та ризик, адже згідно з указом Президента України «Про воєнний стан», ми як забудовник не зобов’язані вести господарську та будівельну діяльність, дотримуючись строків у договорах, каже Панасюк.

«Цей указ не звільняє нас від наших обов’язків по будівництву того чи іншого об’єкта, він лише дає можливість відтермінувати завершення цього процесу через економічні чинники у країні, яка воює. Така ж історія зі строком внесення платежів майбутніми власниками квартир за будівництво їх житла. Це історія про взаємозалежність між забудовником та інвесторами в цих умовах, і тому ми ризикнули, щоб спробувати завершити ці два об’єкти. Про це ми повідомили наших інвесторів, зокрема довели інформацію про те, що для відновлення будівництва треба буде підняти оплату, через вищезгадані причини по будматеріалах та спеціалістам».


Олександр Панасюк

90% клієнтів «Еко Комфорт Груп» погодились на підвищення платежів та оплачують їх, розуміючи ситуацію в країні, решта ж досі питає чому ми це робимо, говорить керівник відділу продажів.

«Подорожчало абсолютно все від логістики та палива до собівартості однієї цеглини, і плюс курс долара, який тільки лізе вгору, та проблеми з виробничими ланцюгами й кадровим голодом. Це все об’єктивні причини, на які неможливо не звертати увагу в такій справі як будівництво житла. Ціни на окремі види будматеріалів виросли на 120%».

Зокрема, Олександр Панасюк навів приклад придбання облицювальної цегли для об’єктів «Еко Комфорт Груп». До повномасштабного вторгнення його закупили на Сумському заводі, але внаслідок обстрілів він був зруйнований.

«Ми у них придбали цю облицювальну цеглу, а після бойових дій в них нема ні грошей, ні сировини, ні готової продукції. Навіть якщо сировину вони б знайшли, то все одно не було на чому її оброблювати. Якимись неймовірними зусиллями наш генеральний директор Ярослав Гіріч зміг домовитись про передачу останніх залишків, які збереглися. Ця цегла допомогла перекрити певні моменти, але в більшості своїй нам треба шукати нових постачальників та купувати нові будматеріали».

За словами Панасюка, лише одна клієнтка попросила повернути їй вкладені кошти, а після обґрунтованої відмови в рамках чинного законодавства, вона подала на забудовника до суду.

«Це наразі єдиний випадок, коли наш інвестор подає до суду, через неповернення вкладених грошей на будівництво, хоча ми діємо виключно в рамках чинного законодавства та указу Президента України «Про воєнний стан».
Судовий розгляд триває, тож ми поки не знаємо, чим все це завершиться. Не варто вірити чуткам, що люди масово забирають кошти у забудовників через суд. По-перше, один судовий розгляд — це далеко не масовість, а по-друге, рішення ще не має і ми впевнені у своїй правоті».

А що з іншими об’єктами?

ЖК «Єлецький» та друга секція ЖК «Європейський двір» хоч і на фінальному етапі будівництва, але все одно потребують корегування планів, заміни будматеріалів, уточнення щодо черг та секцій. Це може зайняти певний час, але будівництво триває і воно буде завершене, каже Панасюк.

«Також у нас є ще два проєкти. Перший це ЖК «К8» на розі Київської та Гончої, там у нас було продано близько 30 квартир. У ці проєкти ми зробили певні інвестиції, замовили проєкти, провели підготовчі роботи, зробили мережі постачання, а також закупили підстанції, як і на території майбутнього ЖК «Чотири вежі» біля готелю «Градецький». Проте ми все ж таки вирішили віддати гроші вкладникам. На нашу думку, це оптимальний вихід із ситуації в цих умовах. Гроші можуть реально бути важливими для людей. Саме по цим проєктам ми гроші повертаємо, незважаючи на те, що в ці об’єкти ми зробили доволі великі фінансові вкладення».
Окремо Олександр Панасюк згадав і про проєкт ЖК «Capital Tower» на розі проспекту Перемоги та Ремісничої, де їхньому партнеру належить земельна ділянка. За його словами, на жаль, до завершення воєнного стану відновлювати там будівництво не мають можливості.

«Тут ми поки не можемо ні розпочати будівництво, ні повернути кошти людям. Все в рамках законодавства, але ситуація поки така».

Щодо ЖК «Комфортний» на Масанах, то там планувалося дві секції будинку, але було ухвалене рішення, перевести другу секцію в першу. Таким чином ми активно будуємо одну секцію, а будівництво другої залишаємо на час після перемоги у війні, стверджує Олександр Панасюк. Він також додає, що саме будівництво залежить від інвесторів компанії та їхніх вчасних платежів.

Контакти

«Ми працюємо, будівництво триває. Всі інвестори мають номер телефону нашого відділу продажів, і кожен може з нами проконсультуватися з того чи іншого питання. Також в нас є групи у соцмережах по кожному окремому житловому комплексу, де регулярно інформують інвесторів про стан будівництва. Звісно можуть бути моменти, що наші працівники не відповідають в ту ж хвилину, просимо поставитись до цього з розуміння, але те, що ви отримаєте відповідь на своє запитання — це однозначно».

Зокрема в «Еко Комфорт Груп» є вільні квартири в ЖК «Єлецький» та ЖК «Комфортний», які можна придбати хоч сьогодні, звернувшись у відділ продажів компанії, який знаходиться за адресою: вулиця В’чеслава Чорновола, 3. Контактні номери: 093 800 20 08 з можливістю переписки у Viber та 095 508 20 20. Також можна написати листа на електронну пошту відділу продажів — ekokomf@ukr.net.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Еко Комфорт Груп», Олександр Панасюк, ЖК «Єлецький», ЖК «Європейський двір», продовжуємо будівництво

Добавить в: