Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Компанія «Еко Комфорт Груп» працює з думкою про розвиток Чернігова
РЕКЛАМА Місяць облоги Чернігова та наближених бойових дій суттєво вплинув на будівельний бізнес, завдавши значних економічних збитків підприємствам. Ринок житлової забудови з початком повномасштабного вторгнення зазнав суттєвих змін. Це й зрозуміло – не до нових обʼєктів нерухомості, коли йдеться про фізичний порятунок і виживання.Однак попри економічні втрати є підприємства, що поступово відновлюють діяльність, працюють і прагнуть своєю роботою змінювати на краще обласний центр Чернігівщини. Серед них – компанія «Еко Комфорт Груп». До війни це один із лідерів будівництва житла в Чернігові. Менеджмент компанії не боявся ризикувати, купувати земельні ділянки в центрі міста навіть із розселенням мешканців, переплачуючи їм у 2–3 рази дорожче за квадратні метри. Сучасні підходи та якість збудованого задовольняло покупців, а запропоновані проєкти є цікавими з архітектурної точки зору й прикрасять міський простір.

Про діяльність підприємства в умовах війни, про виклики, які постали перед «Еко Комфорт Груп», та їх подолання розповів керівник відділу продажів компанії Олександр Панасюк.– Олександре Олександровичу, як війна вплинула на роботу «Еко Комфорт Груп», адже будівельний бізнес дуже чутливий до зовнішніх впливів?

– Зовнішні умови, звичайно ж, уплинули на роботу компанії. Унаслідок бойових дій поблизу Чернігова ми зазнали багато збитків. Перший шок пережили, оговталися і зараз компанія працює. Основний кістяк команди нам вдалося зберегти. Але для подальшої роботи доводиться переглядати інвестиції, ми вимушені зупинити будівництво деяких об’єктів житла, але продовжуємо в цілому по Україні комунальні і бюджетні проєкти. Ми переглядаємо й оптимізуємо інвестиційні проєкти.

Це, звичайно, непопулярно, але нам навіть довелося брати додаткові оплати від клієнтів, щоб просто добудувати розпочаті раніше будинки. У час війни це був вимушений крок. І я вдячний усім нашим клієнтам, які поставилися з розумінням до цього.


– Виходячи з напрямів діяльності компанії, окремі проєкти вирішили заморозити. Які саме?

– У червні 2022 року було вирішено не продовжувати будівництво ЖК «К-8» на перехресті вулиць Київської і Гончої та ЖК «Чотири вежі» в мікрорайоні готелю «Градецький». У серпні минулого року ми повернули майже 40 млн грн нашим покупцям. До речі, не всі хотіли повернення грошей, оскільки проєкти дуже хороші і вони прикрасять місто в майбутньому. Ми, як правило, працюємо з найкращими, з нашої точки зору, архітекторами України, які мають досвід проєктування житла в різних містах, а тому проєкти можуть стати окрасою сучасного Чернігова. Я думаю, що ми з часом зможемо повернутися до їхньої реалізації.– Деякі обʼєкти в Чернігові довелося продати? За якими критеріями обирали покупців?

– Зараз ми ведемо переговори про продаж деяких об’єктів. Залучаємо лише місцеві компанії. Нам точно не потрібен «Еліта-Центр» у Чернігові. Ми вклали душу в проєкти, тож хочемо зберегти наші ідеї в цих проєктах. Так, ми продали ЖК «Комфортний» перевіренному чернігівському забудовнику і, побачивши, що будівництво йде добре, продали їм ще й ЖК «К-8», що тепер називається ЖК «Скандинавія» на перехресті вулиць Київської і Гончої. Обидва об’єкти зараз будуються, там активно тривають роботи.

Обираючи покупців для обʼєктів, ми виходили з кількох критеріїв. Перше – це мають бути місцеві забудовники, які зацікавлені швидко завершити роботи, бо раніше мали досвід співпраці з харківʼянами, і будівництво велося мляво, вони себе не виправдали. Друге – це досвід будівництва житла та наявні технічні можливості. Наші нинішні партнери цим критеріям якнайкраще відповідають.


– Чи розглядаєте ще якісь обʼєкти будівництва до продажу?

– Зараз ми ведемо перемовини про продаж ЖК «Капітал Тауер», у центрі міста поблизу ресторану «МакДональдз», і ЖК «4 Вежі». Прагнемо долучити до продажу тільки перевірені чернігівські компанії. До речі, до проєктів виникли деякі питання, оскільки з’явилися зміни в законодавстві, і нам доводиться вирішувати питання в суді та робити зміни в проєктах, враховуючи нові вимоги. Насамперед це стосується безпеки і врахування вимог для людей з інвалідністю. Жодним чином не йдеться про зміну проєктів квартир. Ми, звичайно, будемо відстоювати інтереси наших покупців, які вже придбали квартири. Але будівництво цього будинку потребує часу і, як розвиватимуться політичні, економічні процеси в країні, ми не можемо передбачити. Можливо, інфляція буде поглиблюватися. Сказати важко.
– Чи зазнають змін договірні умови та ціни, за якими продавалися квартири?

– Ми продавали житло, коли ще не було готового будинку. Намагаємося зберегти ціни та договірні умови, які укладали з покупцями.

Були конфліктні ситуації з деякими покупцями. І це зрозуміло, оскільки люди були налякані ситуацією взагалі. Але тепер все в порядку і всі питання вирішені. Хоча терміни зведення житла, звичайно, зсунулися.

Загалом будівництво може тривати до трьох років і, як працюватиме вітчизняна економіка в цей час, прогнозувати складно. Із позицій сьогодення неможливо передбачити умови, що впливатимуть на ціноутворення будівельних матеріалів та робіт, що в підсумку вплине на вартість робіт. Стовідсотково гарантувати, що ціна житла збережеться, я би не став.

Проте без перебільшення ці проєкти будуть знаковими для міста і прикрасять Чернігів.– Пане Олександре, знаковим для компанії, мабуть, варто вважати ЖК «Європейський двір» у мікрорайоні Масани?

– Так, ЖК «Європейський двір» для нас – символічний. Ми навіть зберегли кадри забиття перших свай у фундамент. Це історія як для нашої компанії, так і для мешканців. Хоча в цьому проєкті ми брали участь лише в якості партнерів. Але коли виникло питання про можливе заморожування першої секції, то ми без вагань викупили її та, інвестувавши близько 25 млн грн, побудували підстанцію потужністю 2,3 МВт, завершили об’єкт і здали в експлуатацію. Тепер у нас готова на 100% друга секція. Завершені всі будівельні роботи. Підведені та підключені вода, каналізація, електрика, газ. Встановлені індивідуальні газові котли на опалення і гарячу воду. Також встановлені двотарифні лічильники обліку електроенергії, і після реєстрації мешканці зможуть у нічний час заощаджувати 50% вартості денного тарифу. Завершені роботи з облаштування прибудинкової території і встановлений дитячий майданчик.

Зараз питання лише в оформленні документів. Документально здача будинку може тривати ще кілька тижнів, оскільки ми не можемо впливати на роботу державних установ. З нашої сторони виконані всі роботи й умови. До речі, усі квартири там розкуплені ще до війни.


– Не можна не згадати про ЖК «Єлецький», адже жити в такому місці – це не просто удача, це винагорода.

– Погоджуюся. ЖК «Єлецький» – це наш преміальний житловий комплекс, і ми його добудуємо самостійно. Зараз там тривають можливі й підготовчі роботи до завершення будівництва. Це складна та відповідальна історична зона. Перед нами постало питання щодо висотності будівель, і справа дійшла до суду. Але після попередньої експертизи ми виявили неточність усього в межах 40 см, що вирішується коригуванням силуету даху.

У наших планах – здати в першому півріччі цього року першу секцію житлового комплексу і продовжити будівництво другої та третьої секцій. Також четверта секція є в проєкті, але будівництво ще не розпочали. Якщо дозволять умови, то, можливо, ми додамо в наступних секціях поверховість. Загалом будівництво комплексу займе близько трьох років. Але це наш улюблений проєкт і ми хочемо його зробити якнайкраще.


– Чи обладнані житлові будинки, які зводить компанія «Еко Комфорт Груп», укриттями?

– Укриття в будинках, що відповідають стандартам, – нагальна вимога нинішнього часу. Загалом вимоги будувати укриття в житлових будинках в Україні зʼявилися з 2014 року. Але одні компанії їх дотримувалися, інші – ні. Ми ж робили це, коли інші ігнорували, і навіть я знаю, що наше укриття стало в пригоді під час бойових дій. Житлові комплекси «Європейський двір» та «Єлецький» від «Еко Комфорт Груп» також мають необхідні укриття.– Наскільки відомо, до війни компанія придбала чимало земельних ділянок. Що буде з ними?

– Так, у нас є ще заморожені ділянки, придбані до початку повномасштабного вторгнення. Це теж преміальний сегмент. Адже вони розташовані в центрі Чернігова, наприклад колишні гаражі за обласною адміністрацією. Ми навіть не встигли розробити проєктну документацію зведення житла на цих земельних ділянках. Хоча зацікавлених покупців придбати квартири саме в цьому районі вже маємо.

Все-таки поки що ухвалили рішення виміряти, які будуть запити і потреби у споживачів після війни, щоб ситуація стала більш зрозумілою. Оскільки те, що ми мали до вторгнення, і зараз – ситуація та можливості людей можуть кардинально змінитися.


– Чи можна робити якісь прогнози щодо стану ринку новозбудованого житла в найближчі роки?


– Часто прогнози – справа невдячна. Але напевно можна сказати, що стан ринку нерухомості і вартість житла віддзеркалюватиме ситуацію в економіці держави. Це впливатиме як на обсяги житла, що будується, так і на вартість квадратних метрів.

Ми ніколи не зможемо звикнути до людських втрат, але життя триває. Є думка, якщо криза триває понад 1,5 року, то люди звикають і починають жити своїм звичним життям. Ми не можемо нічого не робити. Потрібно жити, працювати, пристосовуватися. І навіть більше – у складних умовах ми шукаємо найбільш ефективні рішення.

Навіть в умовах триваючої війни в Україні спостерігається невеликий підйом ринку житлової нерухомості завдяки є-сертифікатам, відновленню зруйнованого житла, кредитуванню тощо. Імовірно, варто очікувати зростання цін на житло в майбутньому. Як буде насправді – подивимося.– Як змінюються підходи до якості житла?

– Щодо якості житла, то ми намагаємось задовольнити два сегменти ринку – це комфорт і еліт. Тому будуємо комфортне житло на Масанах – мікрорайоні, що продовжує активно розвиватися в Чернігові, і в центрі. До речі, у центрі добре розвинута інфраструктура, але дуже мало будується. А місць вистачає. Тому ми без коливань викупили територію Картонної фабрики, майже 6 га. Адже попит на житло в центрі міста дуже великий. Будівництво – це складна галузь, і важко бути гнучким, але ми робимо певні кроки й ідемо назустріч побажанням клієнтів та їхнім запитам.

Усі ці кроки і проєкти стали можливими завдяки грамотному фінансуванню та погляду нашої команди на чолі з Ярославом Гірічем.


Сайт
Facebook
Instagram

Адреса:
вул. В.Чорновола, 3.
Відділ продажу: 093 8002 008


Материал собран и подготовлен коллективом Gorod.cn.ua