Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Лікарня Талалаївки не закривається, а реформується

Лікарня Талалаївки не закривається, а реформується

 

Останнім часом громадою ширяться чутки, що сьо­годні-завтра перестане працювати наша лікарня, а це, нагадаю, три окремі структури: екстрена медична допо­мога, Центр первинної медико-санітарної допомоги (сі­мейна медицина) і Центральна лікарня. Звісно, це чергові плітки тих людей, яким подобається додавати екстриму до і без того складного воєнного сьогодення. Питання за­криття лікарні — повна маячня. Та, незважаючи на війну, розпочався наступний етап медичної реформи, ухвале­ний Законом України від 01.07.2022 р. № 2347-ІХ. Одно­значно, що згідно із цим Законом, реформа стосується і нашої, а саме Центральної лікарні.

Напрацьо­вується проєкт постанови КМУ «Про госпітальні округи». Найближ­чими місяцями за поданням обласних військових адміністрацій буде затверджено перелік медич­них закладів, що увійдуть до спроможної мережі, яка складатиметься з надкластерних, кластерних, загальних та інших закладів. Пацієнти з найпростішими захворюван­нями отримуватимуть ліку­вання у загальних медичних закладах, у більш складних випадках їх доставлятимуть до кластерних та надкластерних медичних закладів.

Надкластерна лікар­ня — багатопрофільна лі­карня в області, яка нада­ватиме медичну допомогу в найскладніших випадках.

Лікарня буде максимально оснащена сучасним облад­нанням і надаватиме найширший спектр послуг. Кластерна лікарня надаватиме медичну допомогу пацієнту у разі най­поширеніших хвороб у середніх і тяжких випадках. Кластерні лікарні визначаються з розрахунку один медзаклад на мінімум 150 тис. насе­лення. Загальна лікарня надаватиме базові медичні послуги, здійснюватиме стабі­лізацію пацієнта та його марш­рутизацію до кластерних та надкластерних лікарень. Розташовуватиметься з розра­хунку один медичний заклад на 50 - 80 тис. населення та обслуговуватиме населен­ня однієї або кількох громад.

Медичні заклади, які не увійшли до спроможної мере­жі, зможуть і надалі укладати договори з НСЗУ, за винят­ком пакетів на інсульти та інфаркти (Талалаївська ЦЛ таких пакетів і не має). На «ін- сультний» та «інфарктний» пакети зможуть укласти до­говори медичні заклади, які у спроможній мережі визначено кластерними та надкластерними, та кардіологічні центри.
На фото - Віктор Рябоволенко

— На даному етапі Цен­тральна лікарня подала на затвердження 10 пакетів медичної допомоги, — го­ворить директор ЦЛ Віктор РЯБОВОЛЕНКО. — Днями отримали від НСЗу забор­говану зарплату за грудень і аванс за січень. Нині працює поліклініка і 5 відділень на 80 ліжок. Сподіваємося, що на 2023 рік затвердять пода­ні закладом пакети і згідно з ними надаватимемо послуги. Та реформа триває і ско­рочення неминучі, як і в усіх подібних лікувальних закла­дах колишніх райцентрів, де були типові районні лікарні. Фонд заробітної плати значно перевищує фонд зароблених коштів, які фінансує НСЗУ.

— Не розпускайте чут­ки про закриття лікарні! — такими словами звернувся перед початком сесії до депутатів та ста­рост селищний голова Юрій ВЕЛИЧКО. — Ми не можемо впли­нути на хід реформи, я не можу запевняти, що збережемо все, як було у районній лікарні, бо це не в компетенції селищної ради, але лікарню завжди підтри­мували і будемо це робити, орієнтуючись на ситуацію.
За 2022-й рік селищна рада надала фінансову під­тримку медичним закладам громади у сумі 6 млн 852,8 тисячі грн. Із них Централь­ній лікарні — 5 млн 357 тис. грн: 1 млн 450 тис. — на зарплату, 3 млн 462,6 тис. — на енергоносії, 199,4 тис. грн — медикаменти, 10,5 тис. грн — продукти для хво­рих, 34,5 тис. грн — паль­не і мастила, 13,6 та 14,9 тис. грн — на ремонт спец- техніки, 60 тис. грн — поточ­ний ремонт рентген-трубки, 83,8 тис. грн — ремонт ліф­та, 28,6 тис. грн — ремонт службового автомобіля.

Талалаївський ЦПМСД отримав із селищного бюд­жету 1 млн 495 тис. грн. Із них 1 млн 116 тис. грн — зарпла­та працівників ФАПів, 342,4 тис. грн — енергоносії, 36,1 тис. грн — медикаменти.

І ще б хотілося на за­вершення сказати, що війна вносить небажані корективи до нашого звичного життя. І щодо державного фінан­сування теж. Віримо, що ко­лись буде і краще, але тепер не буде так, як до війни. Тримаймося!

Джерело: газета “Трибуна Хлібороба” від 02.02.2023, Олександра ГОСТРА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Талалаївка, лікарня, Рябоволенко

Добавить в: