Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ветеринарна медицина на Коропщині зазнає змін: скорочення неминуче

Ветеринарна медицина на Коропщині зазнає змін: скорочення неминуче

 

Ветеринарна медицина зазнає змін: скорочення неминуче. Але і у Держпродспоживслужбі, і у районній державній ветеринарній лікарні запевняють, що погіршення роботи не відбудеться, хоча дехто залишиться без роботи.

У Держпродспоживслужбі реорганізація

Коропського управління Головного управління Держпродспоживслужби в області більше немає. Відбулася реорганізація. Тепер управління тільки у Новгороді-Сіверському. Що ж залишилося у Коропі від цієї держав­ної структури, ми вирішили поцікавитися у головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Новгород-Сіверського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Черні­гівській області Юрія Борисовича Мозгового. Чому саме в нього? Бо Микола Кузьмич Максименко, який очолював Коропське управління, уже пішов на заслужений відпочи­нок. І в процесі реорганізації у Коропі залишилися тільки спеціалісти відділів, які тепер у структурі об'єднаного Новгород-Сіверського управління.

- Як і раніше, у структурі два відділи. Я працюю голо­вним спеціалістом відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Раніше був начальником цього відділу і заступником начальника Коропського управління. А тепер заступник начальника вже Новго­род-Сіверського управління у Семенівці. Є ще вакантна посада головного спеціаліста цього ж відділу. На цю по­саду потрібен спеціаліст із вищою ветеринарною освітою.

- Що залишилося від колишнього управління Дер­жпродспоживслужби в Коропі і чи не постраждали від реорганізації люди?
- Два працівники вийшли на пенсію, а двох поперед­жено про скорочення. У Коропі від управління залишиться чотири працівники - два головні спеціалісти у відділі без­печності харчових продуктів, один головний спеціаліст - у відділі державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та водій.

- Що входить у ваші обов'язки і чи не погіршиться державний нагляд через скорочення кадрів?
- Як працювали, так і надалі будемо з усім справлятися. У мої обов'язки входить проведення планових та поза­планових заходів державного контролю у суб'єктів госпо­дарювання в установленому законом порядку, державний ветеринарно-санітарний контроль за здоров'ям та благо­получчям тварин, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, неїстівних (побічних) продуктів тваринного походження, кормів та інших об'єктів, вжиття у межах повноважень, передбачених законом, заходів щодо усунення порушень вимог законодавства і притягнення винних у таких порушеннях осіб до відповідальності згідно із законом. На сьогодні Держпродспоживслужба - єдина структура, яка контролює харчові продукти, зокрема в магазинах, їдальнях, фермах... Тобто, усе, що стосується продовольчої безпеки.

- Як змінилася ваша робота у період військового стану, коли перевірки заборонили? З власного до­свіду знаю, що в магазинах, приміром, не завжди торгують якісними продуктами, на полицях можна побачити товари, на які минув термін придатності.
- У минулому році до початку широкомасштабного вторгнення було проведено 12 позапланових перевірок. Планували протягом року зробити 52 перевірки магази­нів, їдалень, ферм. Але на період дії військового стану перевірки заборонені. Після 24 лютого зробили тільки дві перевірки за заявою бізнесу, який потребував дозволу на діяльність.

Зараз здійснювати перевірки і магазинів, і їдалень ми можемо тільки за заявою споживача. Мені також люди в усній формі іноді скаржаться на продаж неякіс­них продуктів, але ми не маємо повноважень робити такі перевірки з власної ініціативи чи тому, що хтось нас попросив. Для цього треба написати обґрунтовану заяву на ім'я начальника Головного управління, і тільки тоді ми отримаємо дозвіл на перевірку тієї чи іншої точки. Але коли я пропоную людині, яка скаржиться, написати таку заяву, то отримую відповідь, що вона не хоче псувати стосунки. То як ми можемо робити перевірку, не маючи на це дозволу. Я в управлінні працюю з 2017 року, і за цей час письмова скарга від споживача була тільки одна, ми її перевірили. Виходить, усіх усе влаштовує.

Я вважаю, що підприємці, які торгують продовольчими товарами, мають бути чесними по відношенню до свого покупця і не наражати його на небезпеку. Та і не ризикувати. Адже торгівля простроченими продуктами тривалого зберігання тягне за собою накладення штрафу: на юридичних осіб - п'ять мінімальних заробітних плат, а на фізичних осіб - три мінімалки. Якби якогось підприємця оштрафували на таку суму, думаю, більш не схотілося б торгувати простро­ченими продуктами. Але для цього людина, повторюся, повинна письмово звернутися зі скаргою у Держпродспоживслужбу. Моя порада споживачам: купуючи у магазині продовольчі товари, обов'язково звертайте увагу на тер­мін придатності та умови зберігання продукції, оскільки Держпродспоживслужба зараз обмежена у діях і не може повною мірою здійснювати контроль за продуктами.

- Контроль за цінами - це також ваша робота?
- Є певна група товарів, що має істотну соціальну значущість, ціни на які ми щоденно комісійно разом органами місцевого самоврядування, національною по­ліцією моніторимо. Дані передаємо у Чернігів, і там уже дивляться, якщо є перевищення допустимих норм, ви­їздять перевіряти. Останнім часом зауважень щодо цін на продукти не було - усе в межах обласних показників.

Лікарня ліквідовується, але...

Зміни чекають і на Коропську районну державну лікар­ню ветеринарної медицини. На сьогодні вона ще працює, як і раніше. Наша розмова з головним лікарем Миколою Миколайовичем Поліщуком.

- Нашу лікарню ліквідовують із 1 березня. Усі працівни­ки попереджені про скорочення. Зараз ще маємо шість дільничних лікарень у Понорниці, Крисках, Городищі, Атюші, Карильському і Нехаївці. Ветеринарними за­ходами охоплюємо весь колишній Коропський район. А вже після 1 березня повністю ліквідовуються всі дільничні лікарні. А наша Коропська районна державна лікарня стає дільничною у складі Новгород-Сіверської районної державної ветеринарної лікарні.На фото - завідуюча аптекою, фельдшер ветеринарної медицини Олена Володимирівна БЕЛАН та в.о. завідувача відділу проведення протиепізоотичних заходів, фельдшер ветеринарної медицини Валентина Леонідівна ЧУБ

- Це виходить, що в селах уже не залишиться спе­ціалістів, тільки у Коропі?

- Залишаться. Тільки вони будуть у складі Коропської дільничної лікарні. Як працювали, так і надалі працюва­тимуть, обслуговуватимуть людей, виконуватимуть усі протиепізоотичні заходи.

- Який у вас наразі штат і скільки людей зали­шаться при роботі?

- Сьогодні у Коропській районній державній ветери­нарній лікарні працює 26 чоловік, а по штату - 29. До нової структури буде взято на роботу тільки 15. Набір кадрів здійснюватиме вже керівництво у Новгороді-Сіверському. Як не шкода, але доведеться попрощатися з деякими пенсіонерами. А це всі хороші спеціалісти. Свого часу ми займалися кадрами, але на сьогодні виходить, що наймолодший працівник - це людина з 20 роками стажу. Молодь, отримавши освіту, працювати не бажає, шукає кращу роботу, адже у нас низькі заробітні плати.

- Як такі зміни позначаться на ветеринарному обслуговуванні населення, виконанні всіх функцій вашої установи?

- Усе як було, так і буде, ветеринарні послуги будуть надаватися, плани протиепізоотичних заходів будуть ви­конуватися. Людям переживати чи панікувати не варто. Усе налагодиться.

Джерело: газета “Нові горизонти” від 02.02.2023, Людмила КОВАЛЬЧУК 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Короп, медицина, скорочення, Держпродспоживслужба

Добавить в: