Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Квітникар Роман Кебенко попри війну ризикнув закупити у Нідерландах десятки тисяч цибулин тюльпанів

Квітникар Роман Кебенко попри війну ризикнув закупити у Нідерландах десятки тисяч цибулин тюльпанів

 

На міських клумбах цими ніжними суто весняними квітами ми будемо насолоджуватися не раніше травня, а ось у тепличному господарстві у квітковий рай можна зануритись навіть, коли за вікном ще морозно.

Квітникар Роман Кебенко з Прилук у вирощуванні тюльпанів має 10-річний досвід. Тоді сімейний бізнес починали з пари сотень цибулин.Роман Кебенко:
- Початок був важкий. Інформацію не можна було ніде отримати. Поступово дійшли до самих останніх технологій - гідропоніки, без використання ґрунту. Результат каже сам за себе.

Аби навесні отримати гарний врожай квітів підготовку треба починати за рік до цього. Навесні робиться замовлення на Нідерланди, потім цибуля стає у холодильник. Потім нанизується на голки у спеціальні ящики, йде укорінення, потім у теплицю.
Саме цьогорічний врожай квітів - є особливим, його можна назвати вистражданим, ділиться квітникар. Бо рівно рік тому у повній невідомості і невпевненості у завтрашньому дні, коли на підступах до міста стояли рашисти і чулися гучні вибухи підприємці пішли на великий ризик. І закупили в Нідерландах декілька десятків тисяч цибулин тюльпанів. І це був лише початок справи. Виростити квіти в умовах планових та аварійних відключень було ще тим квестом. З тюльпанами немов з немовлятами, носилися і вдень і вночі. А для підстрахування навіть довелось встановити сонячну електростанцію.

Сьогодні, коли Роман бачить результат своєї праці - дуже щасливий, що тоді ризикнув і зараз може дарувати цю квіткову красу усім оточуючим. Каже, що вирощений у місцевій теплиці тюльпан, дуже легко відрізнити від привезеного зрізаного. Завезені зрізані квіти можуть місяць зберігатись у холодильнику (при температурі 1-2 градуси тепла), а це позначається на якості.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кебенко, квіти, тюльпани, теплиця, Прилуки

Добавить в: