Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові, через вторгнення рф зросли ціни на новобуд, на вторинку - знизились

У Чернігові, через вторгнення рф зросли ціни на новобуд, на вторинку - знизились

 

Після повномасштабного вторгнення на Чернігівщині на 20% збільшився попит на дачні та приватні будинки. Про це  розповіла виконавча директорка агенції нерухомості “Бродвей” Антоніна Пономаренко. З її слів, загалом попит та пропозиція на ринку нерухомості в області знизилась вдвічі. Ціни на новобудову зросли, на вторинний ринок знизились, ціни на оренду квартир залишилися такими, як і до повномасштабного вторгнення.Після повномасштабного вторгнення на Чернігівщині ціни на нерухомість одні з найнижчих в Україні, розповіла Антоніна Пономаренко. Говорить, це пов'язано з тим, що область межує з Білоруссю та Росією. Для прикладу, однокімнатна квартира у Львові в новобудові коштуватиме щонайменше на 15 тисяч доларів дорожче ніж у Чернігові.

"Ринок притих, він призупинився і попит притих. Звісно, він буде нижчий, ніж на заході України, у Львівській області, ті, що ближче до Польщі, там більше буде попиту. Ціна набагато більша. І це не тільки пов'язано з тим, що люди виїжджають, а й з прикордонною зоною. Поки не закінчиться війна, вона і буде такою залишатися", — говорить Антоніна Пономаренко.

Ціни на новобудови у центрі Чернігова, для порівняння з попереднім роком, зросли. За однокімнатну квартиру з ремонтом та меблями доведеться заплатити 50-60 тисяч доларів. У 2021 році ціна стартувала від 45 тисяч доларів. Без ремонту ціна на однокімнатну квартиру у новобудові стартує від 24 тисяч доларів. Все залежить від району та площі житла.

"Щодо ціни на квартири, які є на окраїні, то вони трохи впали. На 3-5 тисяч доларів, ціна трохи знизилася. Но попит зменшився на окраїни",
— каже Пономаренко.

Ціни знизились на вторинному ринок у Чернігові. Зараз однокімнатна квартира у центрі Чернігова у п'ятиповерховому будинку з ремонтом коштуватиме до 25 тисяч доларів, це на 5 тисяч менше ніж торік. Ще дешевше продають житло без ремонту і на околицях.


"Квартири у п'ятиповерхових будинках, які були без ремонту, перед самою війною — коливалися від 20 до 30 тисяч доларів. Це за двокімнатну, наприклад, квартиру у п'ятиповерховому будинку. На даний час, такого плану, як ми зараз бачимо, то ця квартира вона коливається від 21 тисячі доларів до 23 тисяч доларів. Якщо це буде дев'ятиповерховий, то там коливається ціна від 29 до 35 тисяч доларів", — розповіла Антоніна.

Оренда квартир. Попит на оренду квартир у Чернігові збільшився, каже Антоніна. Щоб винайняти однокімнатну квартиру у п'ятиповерховому будинку, доведеться заплатити щонайменше 4 тисячі гривень, плюс комунальні послуги. У новобудові ціна буде більшою щонайменше на 3 тисячі.

Приватні будинки, дачі. Після повномасштабного вторгнення люди почали більше купувати дачні та приватні будинки. Ціна на них суттєво не змінилася протягом року.

"Купували, як неприватизовані, так і приватизовані. Чому попит збільшився? Бо люди почали саджати городину і відпочивати. Відпочивати ми не можемо нікуди полетіти, не було можливості в ліс виїхати й люди шукали собі дачу", — розповіла Антоніна.

Загалом люди купують та продають нерухомість у Чернігові на 60 % рідше, ніж у 2021 році. Серед тих, хто придбав житло у 2022 році, найбільше військових, каже Антоніна. З її слів, запити клієнтів змінилися. Вони частіше шукають відремонтоване житло.Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: житло, ціни

Добавить в: