Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Жінці, що крала квіти з могили захисника України у «Яцево» призначили покарання

Жінці, що крала квіти з могили захисника України у «Яцево» призначили покарання

 

26-го січня Деснянський райсуд Чернігова закінчив розгляд справи по обвинуваченню уродженки с. Анисів, Чернігівського району, Чернігівської області одруженої, раніше не судимої Костюк Людмили Олександрівни, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 297 КК України (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого - такі дії караються обмеженням волі на строк від чотирьох до п’яти років або позбавленням волі від чотирьох до семи років). Потерпілою значилась Шпак Світлана Олександрівна – мати загиблого воїна Володимира Шпака.На фото - Світлана Шпак на церемонії вручення нагород від Президента членам родин загиблиї воїнів в Чернігівській ОВА

Довідково: 37-річний Шпак Володимир Віталійович загинув 6 квітня 2021-го року у селищі Невельське Ясинуватського району Донецької області від осколкового поранення, був неодружений. Уродженця Чернігова поховали у рідному місті 8-го квітня, на похороні був присутній нинішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, тоді ще Командувач військ Оперативного командування «Північ» (2019—2021). Володимир Шпак служив командиром протитанкового взводу роти вогневої підтримки окремого мотопіхотного батальйону 58 бригади , указом Президента України від 21.01.2022 №25 нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Згідно з матеріалами судового розгляду 06.09.2022, близько 13 год. 00 хв обвинувачена, перебуваючи на території кладовища «Яцево», що по вул. Кленова в м. Чернігів, підійшовши до місця поховання Шпака Володимира Віталійовича, переконавшись, що за нею ніхто не спостерігає таємно заволоділа з вази, котра розташована на пам`ятнику могили померлого, букетом квітів «Майори» червоного кольору, вартістю 150 гри. та букетом квітів «Астра» рожевого кольору, вартістю 120 грн., на загальну суму 270 грн., після чого покинула місце вчинення злочину та в подальшому розпорядилася викраденим на власний розсуд, шляхом продажу вказаних букетів.

Після цього, 07.09.2022, близько 14 годин 00 хвилин забрала з могили 2 аналогічні букети квітів на ту ж суму - 270 грн.

В судовому засіданні обвинувачена свою вину за пред`явленим їй обвинуваченням визнала повністю та підтвердила. Розповіла на суді, що 6 вересня різала соняшник біля кладовища «Яцево». Коли йшла на вихід з кладовища, то побачила у вазі на могилі забрала ці квіти і в подальшому в цей же день їх продала мешканці м.Чернігів, а гроші витратила на власні потреби.
Наступного дня вона так само різала соняшник і побачила, що у вазі знову стоять свіжі квіти, які вона знову забрала і мала намір знову продати. Але на виході з кладовища її затримала потерпіла - Шпак Світлана Олександрівна і викликала поліцію. На вчинення злочинів її спонукало безгрошів`я і скрутне матеріальне становище.

У скоєному Людмила Костюк щиро розкаялася, просила суворо не карати, обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченої, суд визнав: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень. Обставин, що обтяжують покарання судом встановлено не було.

Суддя Григор'єв Руслан Геннадійович призначив жінці покарання у виді 4 років позбавлення волі і звільнив її від відбування, призначеного судом покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік. Відповідно до ст. 76 КК України через умовний термін Людмиола Костюк не зможе виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шпак, квіти, Яцево, наруга, Костюк, Григор'єв

Добавить в: