Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Екс-гравець «Десни» Михайло Мудрик за рік зароблятиме майже 10 мільйонів доларів

Екс-гравець «Десни» Михайло Мудрик за рік зароблятиме майже 10 мільйонів доларів

 

Найбільш обговорю­ваною минулого тижня футбольною подією став перехід Михайла Мудрика в один із найбагатших і найамбіціозніших клу­бів світу — лондонський «Челсі». Футболіст збір­ної України вже феєрич­но дебютував у складі «аристократів».Фото з сайту https://sport.ua/


ПОСТІЙНА ЗАГРОЗА ВІД ДЕБЮТАНТА

У новій для себе футбол­ці Мудрик явив себе світу на 55-й хвилині матчу між «Лі­верпулем» і «Челсі», який відбувся 21 січня в рамках 21 туру АПЛ. За перші 35 хвилин своєї діяльності в найсильні- шій футбольній лізі світу екс-гравець чернігівської «Дес­ни» встиг зібрати стільки компліментів, скільки дале­ко не кожен вислухає протя­гом усієї кар'єри. А його пря­мий опонент на лівому фланзі лондонської атаки 37-річний Джеймс Мілнер, який у цьому матчі вивів ліверпульців на по­ле з капітанською пов'язкою, той самий Мілнер, який протя­гом своєї довжелезної кар’єри з’їв багатьох собак із найзірковішими іменами, мабуть, іще довго розв’язуватиме поперек з клубними масажистами від вузлів, понакручуваних йому 22-річним українцем.

Статистики АПЛ, які вкрай прискіпливо відстежують чи не кожен видимий подих кожної граючої персони, повідоми­ли про дії Мудрика: 100-відсоткова успішність відборів (3), 13 точних пасів із 14-ти відданих, 7 виграних дуе­лей, здійснених 4 дотики в штрафному майданчику су­перників, зароблений 1 фол та завданий 1 удар по воро­тах. Також Мудрик став най­кращим за успішними спро­бами дриблінгу.

А пресслужба «Челсі» на­вибирала найбільш яскравих дій Михайла в цьому матчі й виклала їх у своїх соцмережах з підписом «Постійна загро­за від дебютанта». До під­бірки зокрема увійшли кадри, де їхній новачок сам для себе створив гольовий момент — зробив видовищний швидкіс­ний прорив у штрафний май­данчик з подальшим ударом (м’яч пролетів у сантиметрах від штанги воріт Алісона Бе­кера). Окрім того, дебютант кілька разів пошив у дурні зір­кового новачка «Ліверпуля» Коді Гакпо (мерсисайдці цьо­го гравця збірної Нідерландів придбали в січні за 45 млн ев­ро), легко й невимушено уник­нув агресивного пресингу від іншого зіркового ліверпульського новачка Дарвіна Нуньєса (гравця збірної Уругваю на початку сезону “Ліверпуль” підписав за 100 млн евро), зробив тренувальним стовп­чиком захисника збірної Ан­глії Джо Гомеса, з також кіль­ка разів розкрутив, наче дзигу, дідуся Мілнера.

ВІН ЗНАЄ, ДЕ ГОЛ

«Дивлюся гру Мудрика протягом 10 хвилин. І я не хо­тів би грати проти нього!» — порадів, що зав’язав із футбо­лом колишній захисник і капі­тан «Манчестер Юнайтед» Га­рі Невілл.

В оцінках дебюту Михайла солідарні з ним й інші леген­ди англійського футболу. Дех­то одразу ж поставив українця поруч із зірками.

«Ми всі бачили відео з йо­го вибуховою швидкістю. Але сьогодні я побачив когось із м'якими ногами. Когось, хто має хороший пас, добре при­ймає рішення в останній тре­тині поля та спокійно бігає на швидкості. І це лише його пер­ші хвилини за місяць чи близь­ко того. Тож хто знає, що він утне надалі», — колишній за­хисник «Манчестер Юнайтед» Ріо Фердінанд звернув ува­гу на форму Мудрика, хоча той не грав і навіть не тренувався з грудня.

«Він сьогодні трохи нага­дав мені Ар'єна Роббена — роботою ногами, швидкістю та контролем м'яча. Я був би дуже радий трансферу Му­дрика, якби був уболівальни­ком «Челсі», — позаздрив убо­лівальникам суперника ко­лишній півзахисник і капітан «Ліверпуля» і збірної Англії Стівен Джеррард.

«Його швидкісні забіги чи­мось нагадували стиль Мбаппе. З такими характеристика­ми він може принести бага­то користі «Челсі» й Лізі зага­лом.

Мудрик зводив із розуму Мілнера. Це були дійсно важ­кі хвилини для Джеймса», — співчував ветеранові колишній півзахисник «Арсеналу» Пол Мерсон.

“Маю передчуття, що Му­дрик матиме схожі з Мессі по­казники ходіння полем. Але з дещо іншої причини. Він про­гулюється і перезаряджаєть­ся, а потім — бум! — і побіг!», — розгледів журналіст видан­ня The Athletic Том Ворвілль.

Позитивно про дебют Му­дрика висловився і головний тренер «Челсі» Трем Поттер:
«Дебют Мудрика справді вий­шов хорошим. Він з нами ли­ше кілька днів. Він стане ще кращим. Чим довше він бу­де з нами, тим більше ми бу­демо розуміти одне одного. Є ознаки, що вселяють надію. Він підніме уболівальників зі своїх сидінь. Його дриблінг — на справді високому рівні. Він знає, де гол».

100 МЛН. ЄВРО ЗА ЕКСГРАВЦЯ «ДЕСНИ»


Мудрик приєднався до «Челсі» в першій декаді січня. У гонитві за вже колишнім фут­болістом донецького «Шахта­ря» «аристократи» випереди­ли своїх земляків з «Арсена­лу», які зробили «гірникам» три пропозиції, але занадто торгу­валися. «Челсі» ж швиденько розкошелився на 70 млн. єв­ро плюс ще 30 млн. бонуса­ми, а в подальшому загальна сума може зрости до 110 млн євро для «Шахтаря».

Мудрик став найдорожчим українським футболістом в іс­торії.

Видання «Дивогляд» пові­домило, що українець у «Челсі - зароблятиме 150 тисяч фуитів за тиждень.

Контракт вінгера збірної України з “Челсі” розрахова­ний до 2030 року. Михайло гратиме під № 15.

Ми ж у свою чергу нагада­ємо, що певна частина фут­больного життя Михайла Мудрика пов'язана з Черніговом - у сезоні 2020/21 на правах оренди він грав за «Десну», у складі якої провів 11 матчів (10 в УПЛ та один у Кубку України) і відзначився однією жовтою карткою.

Ось як згадував свою співпрацю з Мудриком голов­ний тренер «Десни» Олек­сандр Рябоконь в інтерв'ю виданню Sportarena:

«Боженька Мудрика в ті­м'ячко поцілував. Є всі необ­хідні якості, дуже швидкий, ро­зумний, хороша техніка. Він готовий тренуватися. Поки не стемніє, то Михайло не йшов з тренувального поля.
Рано чи пізно настає час. коли людина готова пока­зувати свої найкращі якості.
Десь стабільності бракує, але це прийде. Погоджуюся, що це найбільший талант україн­ського футболу.
Коли Мудрик був у «Дес­ні», то казали, що це був йо­го найскладніший етап, бо пе­реходив від дитячого футболу у дорослий. По-перше, йому потрібно було не заважати. Не кожен здатен брати ініціативу на себе, обігрувати. І все це на великій швидкості. Талантам необхідні підтримка та допомога. Він до цього вже грав на дорослому рівні за «Арсенал» (київський. — Авт.).

Мені здається, що Михай­ло — дуже правильна людина.
Я читаю, як він реагує на якісь невдачі збірної, як він ставить­ся до війни. Майже завжди го­ворить правильні речі»
, — ще в листопаді відзначив Олександр Дмитрович.

ПО ЗІРЦІ НА КОЖНІ 10 ТИСЯЧ

А чи може й «Десна», як те заведено в професіональному футболі при переході гравця з команди в команду, мати зиск від продажу Мудрика?

«Ми не можемо претенду­вати на «платіж солідарності» від «Челсі», оскільки це прави­ло не поширюється на оренди. Адже під час оренди гравця всі економічні права на нього за­лишаються в його клубі. Му­дрик грав у нас саме на пра­вах оренди, тож усі економіч­ні права на футболіста у цей час перебували в «Шахтаря», якому він належав», — пояс­нив у коментарі виданню 0462 иа фахівець зі зв'язків із гро­мадськістю та ЗМІ ФК «Десна» (Чернігів) Дмитро Дорошко.

Додамо, що Мудрик на­родився у невеличкому міс­течку з населенням 20 тисяч — Красноград Харківської об­ласті, звідки, до речі, родом і його партнер по збірній Укра­їни Андрій Лунін, який всього на один рік старший за Мудри­ка і нині є воротарем Мадридського «Реала».

У складі «Шахтаря» Му­дрик провів 44 матчі, відзна­чившись 12 голами та 17 асистами. Також на його рахунку 8 ігор за збірну України.

Сайт «Шахтаря» подає Ми­хайла віруючою людиною і зо­крема цитує напис, витату­йований на грудях Мудрика: «Любий Господь, якщо я сьо­годні втрачу надію, будь лас­ка, нагадай мені, що Твої плани кращі, ніж мої мрії».

Наступний матч «Челсі» зі­грає 3 лютого проти “Фулхема”. Початок о 22.00.

Джерело: газета "Гарт" від 26.01.2023,  підготував Сергій КОЗЛЯНСЬКИЙ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мудрик, футбол

Добавить в: