Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Малківці, аби до них прилітали лелеки перенесли гніздо зі струхлого дерева на бетонну опору (фото)

У Малківці, аби до них прилітали лелеки перенесли гніздо зі струхлого дерева на бетонну опору (фото)

 

У країні війна. Жорстока, кровопролитна. Але ми не перестаємо бути людьми. Ми не можемо озлобитися на весь світ, незважаючи ні на що. І в тому наша сила. Днями у селі Малківка, яке входить до Сухополов’янської громади, рятували лелече гніздо.

А справа ось у чому. На вулицю Франка до будинку, в яко­му нині живе Катерина Олександрівна Карнаух (раніше тут жили інші господарі), лелеки прилітають вже десятки років. Облаштували собі гніздо на вершечку старого дерева, то й щовесни повертаються до рідної домівки, щоб вивести пташенят, поставити на крило, восени відправити у вирій і знову повернутися на батьківщину.

Але все в житті має здатність старіти. І навіть дерева, де щороку народжується нове лелече життя. Тому останім часом малківчани почали помічати, що дерево, на якому міститься гніздо, ось-ось може впасти навіть від невеликого буревію. І як тоді бути? До зруйнованого гнізда, кажуть пе­рекази, птахи не повертаються. А людям же так потрібне це сусідство - воно не полишає нас мрії, що з весняним повер­ненням лелек повернеться до нас і щасливе мирне життя.

Жителі села звернулися за допомогою до Сухополов’янського сільського голови Дениса Росовського. Спочатку ви­готовили дві підпорки для дерева. Так лелеки благополучно перелітували. Але потім вирішено було зробити надійний дім для крилатих. Замість аварійного дерева вкопали на­дійну бетонну опору, зварили чашу з металу і за допо­могою крана перенесли гніздо з трухлої деревини. Робота непроста. Та на прохання посадовців Сухополов’янської громади відгукнувся Олександр Чурін, директор ТОВ «ПРОМЕНЕРГО СЕРВІС», яке і забезпечило роботи відповідною технікою.


І відтепер лелече гніздо, яке завжди було окрасою центру Малківки, знову в чеканні своїх мешканців. І вони обов’яз­ково повернуться і принесуть на своїх крилах не лишень перше весняне тепло, а й такий довгожданий мир на нашу землю.

Джерело: газети “Прилуччина” та “Прилучаночка” від 15.12.2022

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лелеки, гніздо, Малківка

Добавить в: