Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Городні гуска висиджує лелеченя з яйця, що випало з гнізда

У Городні гуска висиджує лелеченя з яйця, що випало з гнізда

 

Минулого тижня на вулиці Зарічній у Городні силь­ний порив вітру скинув на землю гніздо чорногузів. Основа залишилася на електроопорі, але дуже нахили­лася, тож звити на ній нове гніздо птахам нереально. Ле­леки безперервно кружляли над опорою, і ця сумна кар­тина зачіпала за живе всіх мешканців вулиці.

Вони про­сили допомо­ги в енерге­тиків, але, як з’ясувалося, Правила тех­нічної експлуа­тації електроус­тановок спожи­вачів забороня­ють встановлен­ня гнізд на елек­троопорах. Не вдалося також знайти власни­ків приватного транспорту «з вишкою». Вирі­шилося питан­ня завдяки втру­чанню міськра­ди.

Зараз осно­ва для нового лелечого гнізда встановлена неподалік зруйнованого — на дереві. Облаштовувати її комунальникам допомагали мешканці Зарічної.

Тепер чекають, поки лелеки збудують собі нове жит­ло.

— Єдине яйце, що вціліло після падіння, підклали під гуску, яка висиджує гусенят, — розповіла Світлана Ко­ливай.

Як правило, ця птаха сидить на яйцях близько міся­ця. Якщо за цей час чорногузи не збудують гнізда або не вдасться підкласти туди яйце, у лелеченяти може з’явитися прийомна мама.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лелека, гніздо, гуска

Добавить в: