Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові перезаживлюють котельні, аби містяни не мерзли

У Чернігові перезаживлюють котельні, аби містяни не мерзли

 

Після численних скарг споживачів Чернігова, яких обурювало, що час­тина міста не входить у графіки об­меження електропостачання, пере­лік адрес, які підпадають під відклю­чення, був розширений. Окрім інших, потрапили в нього й лінії із централь­ними тепловими пунктами (ЦТП) і котельнями.Закономірно, що під час відключень тепло в деякі будинки подаватися пере­стало, а в деяких і взагалі не з'являлося навіть після відновлення електропоста­чання, адже повторний запуск котелень та ЦТП потребує часу, бо проводиться в ручному режимі.

Крім того, чимало часу треба на те, щоб теплоносій зміг вийти на потрібні параметри роботи. Та й пра­цівники котелень часто просто не приходять туди в ті три години гарантовано­го електропостачання, щоб зробити за­пуск.

Саме тому місцева влада разом з енергетиками прийняли рішення перезаживити ЦТП і котельні, які за графіка­ми відключаються від електропостачан­ня, на лінії, що в графіки відключень не введені, хоч це завдання і не з легких — частина об’єктів теплопостачання роз­міщена на значній відстані від підстан­цій, що не знеструмлюються. і, щоб перепідключити всього ОДИН із НИХ, час­то доводиться будувати тимчасову лінію значною протяжністю, іноді понад кіло­метр (наприклад, такі лінії вже є на Подусівці та Бобровиці).

Чернігівська ТЕЦ та АТ «Облтеплокомуненєрго» надали нам списки об'єктів, які забезпечують населення Чернігова гарячою водою і теплопоста­чання. Усього в цей перелік іх потра­пило 54: 17 об’єктів АТ «Облтеплокомуненерго» і 37 — Чернігівської ТЕЦ. Звісно, це не всі ЦТП і котельні, які задіяні в теплопостачанні Чорнігова, але точ­но більшість. Монтаж тимчасових ліній живлення від теплопунктів (вони будуть
задіяні в період воєнного стану) до тих наших підстанцій, які не знеструмлю­ються фінансується з міського бюдже­ту, виконує його КП «Міськсвітло» Черні­гівської міської ради.
Працівники ж Чер­нігівських МЕМ виконуватимуть робо­ти з безпосереднього пepeпідключення на підстанціях і теплопунктах, — пояс­нює заступник директора технічного з низьковольтних мереж АТ «Чернігівобленерго» Сергій Переверза.

Ця робота триває вже місяць За цей час було перезаживленс 17 ЦТП.

Джерело: газета “Гарт” від 19.01.2023, Катерина ОГІЄНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: котельні

Добавить в: