Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Бурята, який воював проти України привезли на екскурсію до Чернігова та у село, де він місяць жив

Бурята, який воював проти України привезли на екскурсію до Чернігова та у село, де він місяць жив

 

Журналіст Дмитро Карпенко привіз до Чернігова військовополоненого бурята 24-річного старшого лейтенанта Тимура Алсаєва.На фото журналіст-блогер Дмитро Карпенко

Про Тимура ми писали наприкінці грудня, тоді Карпенко, який родом з Чернігова у подробицях розпитував його чи вдалося йому дійти до Чернігова, де він жив в області і як його підрозділ поводився з мирним населенням. Оскільки Алсаєв ухилявся від прямих відповідей та казав, що з населенням у селі Шевченко Чернігівського району (Новобілоуської сільскої ради, знаходиться за аеродромом і мікрорайоном Олександрівка, колишній хутір Шевченко) поводився досить добре, то Дмитро привіз його у Чернігів, а потім направився з ним в Шевченко, аби перевірити його слова. Як повідомили нашому виданню місцеві жителі, до яких приходив журналіст з бурятом, Алсаєва туди привозили правоохоронці, в рамках проведення слідчих дій. Також вони сказали, що в їх селі бачили танкіста Михайла Кулікова, якого судили у Чернігові (за постріли у житлову багатаповерхівку).На фото Тимур Алсаєв на Валу біля пушки

У Чернігові журналіст поводив бурята по історичному Валу, показав Катериненську церкву та пам'ятник письменнику Т.Г.Шевченко. На даний час це відео тільки на ютуб має більше 800 тисяч переглядів, далі воно широко і стрімко розповсюджується по по телеграм-каналам вже у с короченому вигляді.У селі жителі будинку по вул.Шевченка, 1 дорікнули буряту про те, що він 5 разів робив обшуки у них погрожуючи автоматами. Але Алсаєв казав, що то були люди не з його підрозділу.
Судячи з розмови цивільних з військовополоненим чітко його обличчя вони не запам'ятали, тому що для людей певної національності люди інших національностей, які значно відрізняються від них, завжди здаються дуже схожими. Алсаєв наголошував на тому, що саме у хату по вул.Шевченка, 1 не заходив, тільки у двір 2 рази, аби перевірити, хто там живе.

Далі жителі села розповіли журналістам, що буряти та інші військові рф, які розміщувались у населеному пункті під вечір набирали повну автівку техніки, консервації, інших речей, стріляли свиней для своїх потреб у їжі. І знову ж таки Алсаєв сказав, що люди саме з його підрозділу такого не робили. При цьому чоловік та жінка додали, що за 1.5 місяці військові рф дозволили їм вийти за ворота будинку лише 1 раз.


Ще одна сусідка, яка жила у той час в селі з сином не впізнала в Алсаєві людину, яка забирала у них телефони і проводила обшуки. Але уточнила, що забирали інші.

Сам Алсаєв жив у хаті поряд, яка належить дачникам і була пуста на той час (лютий-березень 2022 року).Поспілкувалися журналіст Карпенко та військовий Алсаєв з ще одним жителем села адвокатом Акуленко Вадимом Михайловичем. Чоловік розповів, що залишився без будинку, бо його розвалили з БМП, тож разом з 1-місячним онуком перейшов до сусіда. У залишки помешкання заселився командир взводу і танковий екіпаж. Акуленко розказав, що село
размородерили вщент і забирали все більш-менш цінне у людей. Також у селі проживає чоловік з росії, який вже більше 10 років живе в Україні бо знайшов тут жінку. Він весь час ходив спілкуватися з військовими рф, а вони ходили в гості до нього.

Акуленко також додав, що кожного дня ходив до ротного Алсаєва, аби той випустив його родину з села, бо у них одномісячна дитина.

Акуленко, як і інші сусіди, що впізнали Алсаєва в обличчя, підтвердили, що особисто Алсаєв та його рота нічого поганого їм чи членам їх родин не робили, але знущалися інші.
Акуленко пригадав, що одним з найгірших моментів того періоду було те, як повелися з ним ФСБ-шники. Хтось розповів їм, що Акуленко - колишній військовий, його син, зять і дочка - також військові. Тож чоловіка садили на БМП з мішком на голові, погрожуючи розстріляти казали аби дзвонив сину і зятю. Але потім відпустили.Ще один мешканець села сказав, що у нього окрім води буряти нічого не брали, в обличчя Алсаєва теж не впізнав. Але скаржився на те, що через постійні обстріли у хаті не залишилось вікон. Ще військові один раз виганяли їх з хати у погріб, але оскільки у них була маленька дитина то врешті-решт залишили домівку за ними.

Тимур Алсаєв вибачився перед мешканцями села.Джерело: ютуб канал Volodymyr Zolkin

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бурят, Алсаєв, Карпенко

Добавить в: