Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вирішують ОВА та Мініфраструктури. Хто дає дозвіл на виїзд за кордон чоловіків під час воєнного стану

Радио

Вирішують ОВА та Мініфраструктури. Хто дає дозвіл на виїзд за кордон чоловіків під час воєнного стану

 

АКТУАЛЬНО 26 грудня Служба безпеки України повідомила про те, що “викрито канал втечі ухилянтів за кордон і що до цієї схеми причетна організація, яку очолює депутат Чернігівської міської ради”. Ця інформація відразу була використана анонімними каналами в соціальних мережах, діяльність яких, якщо аналізувати їх попередні публікації, спрямована на дискредитацію міської влади, а тому, на цих майданчиках - регулярно та умисно - публікується спотворена інформація про роботу органів місцевого самоврядування.


Фото з мережі Інтернет


Стосовно заяви СБУ. Згідно повідомлень у ЗМІ, депутат про якого йдеться у заяві - Сергій Кирієнко. Повідомляємо, що з 24-го лютого 2022 року він не був присутній на жодній сесії Чернігівської міської ради та засіданнях постійної депутатської комісії, членом якої він є. Зі слів самого депутата, зараз він знаходиться у Великій Британії.

У повідомленні Служби безпеки України ми не побачили інформації, яка б пояснювала, як саме депутат, який не перебуває в Україні, міг бути причетний до схеми про яку йдеться.

Не коментуючи заяву СБУ по суті, принагідно хочемо нагадати, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 р. (№615), звернення про перетин кордону по системі «Шлях» може робитися на ОВА або Міністерство інфраструктури:
«Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів», - йдеться у постанові.

Чернігівська міська рада або її посадові особи, жодного разу не робили звернення до ОВА або Мінінфраструктури щодо включення посадовців/волонтерів/депутатів до системи «Шлях».

Єдиний раз, коли ми зверталися до ОВА щодо виїзду за кордон - це питання участі Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка у Всесвітньому економічному форумі в Давосі, але тоді начальник ОВА В’ячеслав Чаус письмово відмовив міському голові у виїзді. Як відомо, після цього міський голова Владислав Атрошенко двічі не зміг виїхати за межі України для участі у міжнародних заходах та залучення в місто допомоги.

Відповідно, будь-які звинувачення на адресу міської ради або її посадовців в причетності до нелегального каналу виїзду за кордон, являються не лише безпідставними, а й абсурдними.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дозвіл на виїзд за кордон чоловіків, Служба безпеки України, Чернігівська міська рада

Добавить в: