Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Ніжині за торт гігантських розмірів вдалося зібрати 30 тисяч гривень для ЗСУ

У Ніжині за торт гігантських розмірів вдалося зібрати 30 тисяч гривень для ЗСУ

 

Вага медовичка 60 кг., а висота понад 1 метр. Цей шедевр створили кондитери з ніжинського "Клубу кави". Заклад з перших днів повномасштабного вторгнення активно донатить на ЗСУ, А через такі смачні акції ще й залучає до благодійності усіх охочих містян. Донат за шматок торта - це вже друга акція. Першу організували до Покрови. Тоді тортик був трохи легшим, але від цього - не менш смачним.

Олег Давидов власник кав'ярні:
- Ми допомагаємо хлопцям, хоча самим важко. Але завдяки тим, хто приходить на наші торти ми збираємо трішки більше. Тому така ідея виникла - допомогти хлопцям.
Це вже другий торт і за 2 торти зібрали кошти. Кошти з першого торту пішли на медикаменти, з другого - більша частина грошей пішла Константину Смалію на машину для військових, іншу частину витратимо на медикаменти, тощо.
Випекти медовик, вагою 60 кг. було ще тим квестом, розповідає шеф-кондитер Сашко Руденко. Та це вже його не перший досвід з таким об'ємом продуктів. Зараз Сашку 19, займатися кондитерською справою почав з 14-ти. Розповідає, що рік тому їздив навчатися до Києва де робили торти для супер-зірок України і він приймав участь у створенні торту вагою 240 кг.

Для створення першого торту Сашко залучав дизайнера і запропонував ідею, аби у кондитерському виробі відобразити мрію багатьох українців - щоб палав Кремль.
Тоді на створення ескізу пішло 10 днів та ще п'ять на саме виготовлення. Дівчата-пекарі зробили 102 коржі і всі вони були використані. Пішло більше 10 кг., літрів 10 вершків. Оскільки торт повністю не влазив у духовку, то кожен корж доводилось розрізати навпіл і випікати окремо. Нижній діаметр коржа становив 45 см.

Усі залучені в ході акції кошти, а за 2 торти - це 60 тисяч гривень пішли на допомогу нашим захисникам. Ніжинський "Клуб кави" не планує зупинятися на досягнутому, хочуть створити торт, вагою 100 кг. А вже на саме святкування перемоги обіцяють 200-кілограмовий виріб.Джерело: телеканал "ТІМ"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, торт, кав'ярня, Давидов, кондитер, Руденко

Добавить в: