Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Освітяни розповіли, як відновлюють навчальні заклади Чернігова після пошкоджень війною

Освітяни розповіли, як відновлюють навчальні заклади Чернігова після пошкоджень війною

 

Навчальні заклади продовжують відновлювати після бойових дій. Роблять це коштом міського бюджету, міжнародних партнерів, благодійних організацій та фондів.

З 2016-го року місто почало активно оновлювати будівлі шкіл та садків. Їх середній вік - часто 50 років. До цього у 2022-му додалися ще й пошкодження росіянами.Наталія Колотило, директорка школи №7:
- Загалом було замінено 165 вікон і 10 дверних конструкцій, це і основні вхідні та бічні групи. Температура в приміщеннях підвищилась, завдяки цьому на 3 градуси Цельсія.

Тут партнери замінили не тільки пошкоджені вікна, а всі, багато з яких були ще дерев'яні.

Василь Білогура начальник освіти ЧМР розповів, що відновлення 7-ї школи було проведено за кошти фонду "За сильну Україну", за сприяння якого у двох школах та трьох дитсадках замінюються вікна не тільки пошкоджені, на енергоефективні, це близько 2.5 тисяч квадратних метрів. Роботи вже практично на стадії завершення.

Нагадаємо, що з 34 шкіл Чернігова, 25 отримали різного ступеню пошкодженню під час бойових дій, 2 з них зруйновані повністю.

З квітня, після того, як росіян відігнали від Чернігова зусилля муніціипалітету та профільного управління, спрямовані на те, аби стаціонарне навчання відновити у якомога більшій кількості закладів. Для цього залучають міжнародних партнерів та фонди. Нині очно навчаються 22 школи і працює 18 дитсадків.

За допомогою фінської організації FCA (Фінська церковна допомога), відновлюють також вікна у кількох закладах освіти, в тому числі у школі, яка розташована найближче до двох зруйнованих.

Проте часто, процедури - нешвидкі і від етапу перемовин про співпрацю до реалізації проходить багато часу, кажуть в Управлінні освіти.

У всіх школах і садках, які приймають дітей, коштом міського бюджету влаштовані укриття. У них також встановлені 10-кіловатні генератори, передані USAID, при цьому роботи по підключенню, устаткуваню оплачує місто. У 7-й школі такий генератор забезпечує виключно потреби укриття.

Чернігівські заклади освіти також отримали 50 генераторів від Lions Clubs International (сукупність міжнародних громадських благодійних організацій — клубів, що виконують різні гуманітарні проекти. Централізоване керівництво клубами здійснює Lions Clubs International Foundation. Lions Clubs International був заснований у США в 1917 році бізнесменом із Чикаго Мелвіном Джонсом), їх недовикористовуватимуть для потреб навчального процесу.

Червоний хрест та інші благодійні організації також допомагали чернігівським навчальним закладам з наповненням укриттів: ліхтарики, пледи, тощо.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школи, благодійність, вікна

Добавить в: