GOROD.cn.ua

Освітяни розповіли, як відновлюють навчальні заклади Чернігова після пошкоджень війною

 

Навчальні заклади продовжують відновлювати після бойових дій. Роблять це коштом міського бюджету, міжнародних партнерів, благодійних організацій та фондів.

З 2016-го року місто почало активно оновлювати будівлі шкіл та садків. Їх середній вік - часто 50 років. До цього у 2022-му додалися ще й пошкодження росіянами.Наталія Колотило, директорка школи №7:
- Загалом було замінено 165 вікон і 10 дверних конструкцій, це і основні вхідні та бічні групи. Температура в приміщеннях підвищилась, завдяки цьому на 3 градуси Цельсія.

Тут партнери замінили не тільки пошкоджені вікна, а всі, багато з яких були ще дерев'яні.

Василь Білогура начальник освіти ЧМР розповів, що відновлення 7-ї школи було проведено за кошти фонду "За сильну Україну", за сприяння якого у двох школах та трьох дитсадках замінюються вікна не тільки пошкоджені, на енергоефективні, це близько 2.5 тисяч квадратних метрів. Роботи вже практично на стадії завершення.

Нагадаємо, що з 34 шкіл Чернігова, 25 отримали різного ступеню пошкодженню під час бойових дій, 2 з них зруйновані повністю.


З квітня, після того, як росіян відігнали від Чернігова зусилля муніціипалітету та профільного управління, спрямовані на те, аби стаціонарне навчання відновити у якомога більшій кількості закладів. Для цього залучають міжнародних партнерів та фонди. Нині очно навчаються 22 школи і працює 18 дитсадків.

За допомогою фінської організації FCA (Фінська церковна допомога), відновлюють також вікна у кількох закладах освіти, в тому числі у школі, яка розташована найближче до двох зруйнованих.

Проте часто, процедури - нешвидкі і від етапу перемовин про співпрацю до реалізації проходить багато часу, кажуть в Управлінні освіти.

У всіх школах і садках, які приймають дітей, коштом міського бюджету влаштовані укриття. У них також встановлені 10-кіловатні генератори, передані USAID, при цьому роботи по підключенню, устаткуваню оплачує місто. У 7-й школі такий генератор забезпечує виключно потреби укриття.

Чернігівські заклади освіти також отримали 50 генераторів від Lions Clubs International (сукупність міжнародних громадських благодійних організацій — клубів, що виконують різні гуманітарні проекти. Централізоване керівництво клубами здійснює Lions Clubs International Foundation. Lions Clubs International був заснований у США в 1917 році бізнесменом із Чикаго Мелвіном Джонсом), їх недовикористовуватимуть для потреб навчального процесу.

Червоний хрест та інші благодійні організації також допомагали чернігівським навчальним закладам з наповненням укриттів: ліхтарики, пледи, тощо.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школи, благодійність, вікна