Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові волонтери відбудували житло для сестер-пенсіонерок, які жили у курнику

У Чернігові волонтери відбудували житло для сестер-пенсіонерок, які жили у курнику

 

Сестрам, які жили у курнику біля розбомбленої хати, побудували нову. Останні п'ять місяців волонтери кожного вечора працювали на подвір’ї у бабусь. Все, щоб встигнути переселити їх у власне житло до настання морозів. Увесь цей час сестри Віра і Парасковія жили у курятнику, а їсти готували на вогнищі. Як обживають нову оселю і про що мріють тепер, – читайте далі.Сестри радіють новому помешканню

Парасковія і Віра – у новому будинку. Там заслані ліжка, набиті пір’ям подушки й по декілька ковдр у кожної з сестер.

"Ой, ми живемо як на курортах, наче так і не жили. Теплота ж", – розповіла Парасковія Атрощенко.
Ще бабусям волонтери з Корюківки привезли килими, фіранки та постільну білизну.

"Дивіться, яка краса. Сплю так, що і не спала і у курятнику. Тісно було, сестрі ж краще було, а мені тісно було. Теплота така, що не живемо, а раюємо"
, – сказала Віра Койдан.

Старшій Вірі – 87 років, а молодшій Парасковії – 79. У березні у будинок двох сестер влучив російський снаряд. Жінки вирішили нікуди не їхати та залишитися жити разом.

Так вісім місяців бабусі прожили у курятнику. А в цей час волонтери зводили новий дім поруч.

"З тих стін, що залишились і матеріал, який був отриманий від цього будинку. За допомогою волонтерів з інших країн, за спонсорства фонду "Дах Чернігів", нашої громадської організації й небайдужих людей і так спонсорувався матеріал, спонсорувались інструменти й за літо хлопці звели будинок", – розказав голова об’єднання "Бо можемо" Андрій Галюга.

Команда волонтерів працювала вечорами, щоб встигнути закінчити дім до зими.

Так виглядав будинок бабусь ще декілька місяців томуЄвген Сидоренко на тлі нового будинку для сестер-пенсіонерок

"Коли приїхав, тут ще нічого не було, були руїни, а я з хлопцями називав їх розвалини. Не було стінки й ось все це будувалося. Хтось себе бачить на фронті, а я усім казав, що, мабуть, я потрібніший тут. Цей фронт роботи також комусь потрібно робити", – згадує волонтер Євгеній Сидоренко.

А мріють бабусі про одне – зустріти в новому домі перемогу.

"Щоб війна закінчилась і тоді всі люди оживуть. Будемо жити, як жили, і буде наша Україна розквітати", – сказала Парасковія.

Деталі у сюжеті Суспільного:Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: волонтери, будинок, сестри

Добавить в: