Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ніжинські волонтери реалізовують проєкт «За донати», аби допомогти ЗСУ

Ніжинські волонтери реалізовують проєкт «За донати», аби допомогти ЗСУ

 

Волонтери ніжинсько­го благодійного фонду «Українська незламна ду­ша» придумали, як поєд­нати корисне з приємним. У рамках свого проек­ту «За донати» вони розі­грують на аукціонах мож­ливість випити кави і по­спілкуватися з відомими чи непересічними містянами. Або ж отримати по­слугу (наприклад персо­нальну екскурсію чи про­фесіональний манікюр) від класного майстра. При цьому всі зароблені кошти йдуть на підтримку ЗСУ.На фото Лариса Киричок

Засновницю благодійного фон­ду Ірину Кулинко і членів її команди в Ніжині добре знають. Справа в тім, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії вони всіляко допомагали нашим захисникам і цивіль­ним. Після визволення Чернігівщи­ни від окупантів команда вирішила не зупинятися і в травні створила бла­годійний фонд «Українська незлам­на душа». Сьогодні він об’єднує 11 волонтерів і спеціалізується на під­тримці Збройних сил України та лю­дей. що постраждали від війни. Лише за останніх три місяці силами фонду було відправлено на передову кіль­ка автомобілів (для 58-ї, 66-ї, 95-ї окремих бригад та 137-го батальйо­ну морської піхоти), десятки тепловізорів, бензогенераторів, бур­жуйок, рацій, дальномірів, акуму­ляторів, теплий одяг, ліки, харчі і ще багато всього. Окремий напря­мок роботи — допомога переселен­цям. Їм благодійники передають речі, продуктові набори і засоби гігієни. Збір коштів на закупівлю необхідно­го проводять не лише в соцмережах. а й по всьому Ніжину. Вже кілька ра­зів влаштовували масштабні ярмар­ки, а також різні благодійні акції (як от “Квіти для ЗСУ").


— Саме на одному з ярмарків я познайомилася з командою благо­дійного фонду і вирішила долучити­ся до них, — говорить волонтерка БФ «Українська незламна душа» й ініціаторка проекту «За донати» Ла­риса Киричок. - Ще на початку лі­та я замислилася над тим що в Ні­жині чимало відомих та непересіч­них людей і багатьом містянам бу­ло б цікаво з ними поспілкуватися. А якщо при цьому вдасться зібрати ко­шти на ЗСУ, то взагалі буде чудово. Ось тільки не знала, як саме органі­зувати ці зустрічі і в якому форматі їх проводити. Адже це не побачення. Рі­шення підказав випадок. Якось у жовтні я натрапила у фейсбуці на сторін­ку луцького проекту «Медіакава».

Дізналася, що вони з 2014 року вла­штовують аукціони за можливість ви­пити кави зі знаменитими й успіш­ними людьми, а всі отримані кошти спрямовують на підтримку військо­вих. Я зв'язалася з адміністратором проекту Мирославом Ватащуком і запитала, чи не проти він, якщо в Ні­жині з 'явиться аналогічний проект під брендом «Медіакава». Він дав згоду. Та зрештою я вирішила не обмежуватися форматом «кави з відомою людиною», а проводити ще й аукціони екскурсій і різноманітних послуг. Так з'явився проєкт «За донати».

20 жовтня пані Лариса створи­ла у фейсбуці сторінку свого проекту і виставила перший лот — можливість випити кави з директором Ніжинської музичної школи, заслуженим праців­ником культури України Сергієм Го­лубом. Ідея пройшла на ура, тож во­лонтерка почала активно розігрува­ти на аукціонах можливість особис­то поспілкуватися за чашкою кави з іншими непересічними земляками: призером зимових Паралімлійських ігор-2022 біатлоністом Дмитром Суярком, викладачкою англійської Ольгою Котлячковою, чемпіонкою України з легкої атлетики, тренеркою Лідією Поляк, юною школяркою-волонтеркою Діаною Насібовою, що прославилася на всю краї­ну, а також із відомим фотохудожником і журналістом Ігорем Волосянкіним.


Зустріч у рамках проєкту "За донати": фотохудожник Ігор Волосянкін із переможницею аукціону Тетяною Лебідь


- У середньому з одного аукціону вдається отримати близько пів тисячі гривень, - каже Лариса. — А най­більша ставка - 800 гривень Але це поки що. Бо щоразу все більше й більше людей беруть участь в аукці­онах, тож і суми ставок зростають. Гостей для проекту я вибираю са­ма. Зв'язуюся з ними і пропоную взя­ти участь у проекті. Категоричної від­мови ще ніхто не давав, проте кілька людей взяли час на роздуми. Споді­ваюся, що зрештою вони теж пого­дяться. Крім того, ми вже двічі ви­ставляли на аукціон авторські екс­курсії (перша була на дзвіницю хра­му Святої Покрови разом із дзвона­рем Олександром Болбатом дру­га - меморіальним будинком-музеєм Юрія Лисянського із його завіду­вачем Олександром Морозовим) а також розіграли манікюр від май­стра індустрії краси Наталії Климчук.
Найбільшою ставкою було 1000 грн. за одну з екскурсій.

Якщо хтось не в Ніжині, але хоче поспілкуватися з тим чи іншим гос­тем, це аж ніяк не проблема, запев­няє пані Лариса:
— Завжди можна зв'язатися онлайн у відеорежимі за допомо­гою месенджера. Наші гості не про­ти. Та якщо є можливість зустрітися наживо, то наші партнери (кав'ярні «Cream Cafe» і «Клуб кави») готові запросити переможців аукціону до себе і пригостити смачною кавою.

— Маєте ще якісь задумки для проекту «За донати»?
— Так. Хотілося б іще організу­вати аукціони у форматі «Тренуван­ня з чемпіоном». Щоб переможець мав можливість відвідати заняття чи майстер-клас одного з титулованих спортсменів. Такі в нас є. Наприклад, відомий боксер Петро Іванов, який володіє титулом WBC International Silver, або ж чемпіонка світу із дзю­до та самбо Наталія Чистякова Ось тільки зараз вони, напевно, за кордо­ном. Тому з реалізацією задуманого поки що доведеться зачекати. Триматиму цю ідею на замітці.

Газета "Гарт", Олексій ПРИЩЕПА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: волонтери, благодійність, Ніжин, Киричок, Кулинко

Добавить в: