Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Городні можна отримати популярну професію — безкоштовно

У Городні можна отримати популярну професію — безкоштовно

 

Створений ще в 1979 році, Городнянський на­вчально-виробничий комбінат «виріс» у міжшкільний ресурсний центр і працює сьогодні як заклад професій­ної освіти. Тут і профільне навчання, і професійна підго­товка. Тож випускники мають шанс знайти роботу одра­зу після закінчення школи. А в подальшому — побудува­ти кар’єру. Як це зробити, теж навчають в МРЦ.

— Наш Центр — єдиний заклад такого типу в Чер­нігівській області, — не без гордості кажуть у міськраді.
— У ньому навчаються 10-11 власники з Городні та інших населених пунктів громади — усього 205 учнів, — розповідає очільник закладу Роман Журавльов. — Професійна підготовка здійснюється за напрямками автосправа, тракторна справа, українська народ­на вишивка, побудова кар'єри та підприємництво.

Цікавлюсь. які напрямки найбільш затребувані у школярів.

- До вторгнення популярним було підприємни­цтво. Зараз чимало бажаючих перейти із цієї групи в ту, де вивчають тракторну справу. Адже сьогодні ринок праці потребує робітничих професій Молодь переорі­єнтовується разом із ринком.
Трактористів у закладі готували із самого його від­криття. Потім напрямок закрили, бо пропозиція значно перевищувала попит. Тепер відновили.
Популярною в усі часи, за словами Романа Воло­димировича, залишається автосправа. Після закінчен­ня навчання старшокласники отримують свідоцтво дер­жавного зразка. Залишається тільки здати на права.

- Те ж саме, що в автошколі, тільки безкоштов­но? 
— Батьки платять тільки за пальне — коли в 11-класників починаються практичні заняття. У 10-му класі ви­вчають теорію. Зараз — дистанційно.
— А як проходять практичні заняття, адже сире­ни вмикаються щодня по кілька разів?

— Під час тривоги, звичайно, ніяких водінь. «Втис­куємось» у«перерви» між ними — згідно з дозволами батьків.
Автопарку нас непоганий: 3 трактори, 4 вантажів­ки, 2 легковики. Ще два орендуємо в автошколі.

Запитую про дівчачий напрямок — українську на­родну вишивку.
— Він був орієнтований на мирний час. Зараз не ду­же затребуваний. Натомість чимало дівчат вивчають ав­томобільну, а деякі навіть тракторну справу.
Вишивальниць у Центрі почали готувати замість швачок. І хоч за прогнозами експертів із працевлашту­вання ті, хто виготовляє товари власноручно, які б не бу­ли часи, не залишаться ні без роботи, ні без прибутків, вишивання — не зовсім той випадок. У той час як про­фесія швачки під час воєнного стану набуває неабиякої ваги.

- Тож у міжшкільному ресурсному центрі знову будуть зміни?
- Час постійно висуває нові вимоги, і ми маємо їм відповідати, - каже Роман Журавльов. - У найближчих планах — додати до існуючих напрямків мотосправу й охопити навчанням не лише старшокласників, а й молодь, яка перебуває на обліку у Центрі зайнятості.

Джерело: газета “Гарт” від 26.11.2022, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Журавльов, Городня, навчання, автосправа

Добавить в: