Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Гіоргій Кіладзе погрожував вбити чернігівського прокурора

Гіоргій Кіладзе погрожував вбити чернігівського прокурора

 

Наймолодшого «злодія в законі» — 30-річного Гегу Озургетського (справжнє ім’я - Гіоргій Кіладзе), який 26 лютого, скориставшись складною ситуацією в держа­ві, втік із макошинської колонії на Менщині, днями судили в Апеля­ційному суді столиці. Він намагав­ся оскаржити вирок за “давні грі­хи», через яві у 2020-му опинив­ся за гратами. На суді Гега відкри­то грозився вбити чернігівського прокурора, який забезпечував публічне обвинувачення. Втім та­ка поведінка йому не допомогла - вирок залишили без змін.Розказують, що рідний дядько і двоюрід­ний брат Гіоргія були авторитетними злодія­ми в Грузії і мали стосунок до грецького кри­ла так званого тбіліського клану. Саме за їхнього покровительства у віці 21 року Гіор­ія (який ще не мав за плечима жодної судимості) “коронували” в Греції. Прізвисько Озургетський він отримав на честь грузинського міста Озургеті, де народився. За якийсь час родичі відправили Гегу з Греції в Україну, де за однією з версій, він мав створити банду квартирних злодіїв і зайнятися торгівлею наркотиками. Втім у Києві Гегу затримали правоохоронці. Пред'явити щось, окрім порушення правил перебування іноземців вони не змогли, тож помістили грузина в Чернігівський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без гро­мадянства. Там у 2017-му Озургетський вчинив сварку з мігрантом із Узбекистану і поранив його йо­го ножем. Відносно Гіоргія розпочали кримінальне про­вадження за за­мах на вбивство. Під час обрання запобіжного за­ходу Гега відзначився вдруге - він пригрозив проку­рорці, що підірве її разом із маши­ною. За таку ви­тівку поліцейські завели на ньо­го провадження ще й за погрози вбивством пра­цівнику правоохоронного органу.

Та, незважаючи на це. суд через два місяці відпустив підозрювано­го з-під варти (подейкують, що не обійшло­ся без “допомоги” родичів Геги), і він за підробним паспортом виїхав у Болгарію. Після цього Гіоргія оголосили в міжна­родний розшук. За два роки “злодій у за­коні” попався болгарській поліції. У вересні 2019-го року його видали Україні. Після кількох місяців су­дової тяга­нини у 2020-му Чернігів­ський районний суд визнав Гегу Озургетсько­го винним в інкримінова­них злочинах і присудив йо­му 7,5 років позбавлен­ня волі. Від­бувати пока­рання грузи­на відправили в Новгород Сіверську виправну ко­лонію №31. На зоні Гега призначив двох смотрящих», стежив за общаком і навіть організував тюремну сходку під час якої владнав проблему між ув'язненими і на­казав у подальшому звертатися до нього для розв’язання всіх конфліктів.

Це зібрання зафільмувапи правоохоронці і невдовзі вису­нули Озургетському і його «смотрящим» підозру в поширенні злочинного впливу ( ч.1 ст, 255-2 ККУ). Згодом грузина перевели по­далі від простих кримінальників у Менську виправну колонію №91 для правоохорон­ців (що в Макошиному). Певно, вирішили, що так буде надійніше. Але розклад змінила війна. Вже на третій день російського втор­гнення Гега і ще 13 ув'язнених опинилися на волі, безперешкодно вийшовши через ворота колонії. Згодом одному з керівників колонії оголосили підозру в пособництві втечі засуджених. Завели справу за втечу і на са­мого Озургетського. Його затримали в бе­резні на Вінниччині під час спроби втекти до Молдови. Вінницький міськсуд обрав грузи­ну запобіжний захід у вигляді 198.5 тисячі гривень застави. Гроші знайшлися і Кіладзе знову вийшов з-під варти. Та пробув на волі недовго - у квітні його за­тримали з пакетом амфетаміну (вагою 170 грамів) і закрили у вінницькій виправній колонії № 1.

Днями Київський апеляційним суд роз­глянув скаргу грузина в якій той спробував оскаржити вищезгаданих 7,5 року тюрми. Проте столичні судді лише підтвердили вирок своїх чернігівських колег. До слова, за втечу з макошинськоі колонії Кіладзе світить окремий строк - від 5 до 8 ровів за гратами. Справа зараз розглядається у Вінницькому міськсуді. Найближче засідання призначено на 23 листопада. Паралельно Новгород-Сіверськии райсуд розглядає справу про поширення «злодієм у законі» кримінального впливу. За таке обвинуваченому світить значно солідніший строк до 12 років позбав­лення волі.

Джерело: газета “Гарт” від 18.11.2022,  Юрій НІКІТІН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Кіладзе, прокурор

Добавить в: