Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 14 листопада Чернігів попрощається з рятувальником Валентином Бордаковим
Рекламодателям

Радио
Радио

14 листопада Чернігів попрощається з рятувальником Валентином Бордаковим

 

3 листопада, у боях під Бахмутом, загинув ВОЇН 58-ї ОМПБр ім. гетьмана Івана Виговського, Бордаков Валентин Вячеславович.

Валентин народився в місті Чернігів, 19 листопада 1998 року. Навчався в ЗОШ №13 міста Чернігова, яку закінчив у 2013 році. Потім, з 2013 по 2015 роки проходив навчання в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою;

З 2015-го року навчався у Черкаському інституті Пожежної Безпеки імені Героїв Чорнобиля, який закінчив у 2019-му році та отримав звання лейтенант служби цивільного захисту ДСНС України.

Потім проходив навчання в Міжрегіональному центрі швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій і по закінченню, здобув професію рятувальник - кінолог у 2017 році, а в подальшому рятувальник-кінолог ІІ рівня.

Працював з 2019-го року начальником пошуково-рятувального відділу (кінологічного), отримав звання старшого лейтенанта служби цивільного захисту ДСНС України.

На наступний день, після повномасштабного вторгнення росії, Валентин добровольцем пішов до військомату і у складі бійця 58-ї ОМПБр ім. гетьмана Івана Виговського став на захист батьківщині. Спочатку обороняв рідну Чернігівщину, після Харківську область, а потім був направлений у Донецьку область під м. Бахмут.

Службу проходив на посаді бойового медика, так як володів професійними навичками по евакуації поранених, наданні медичної допомоги і швидко орієнтувався у критичних ситуаціях. Був надзвичайно хоробрим ВОЇНОМ, патріотом і вірною опорою для своїх побратимів!

Як згадує його командир Юрій: "Під час обстрілів, Валік ніколи не чекав доки обстріл закінчиться, під ворожим вогнем летів до поранених бійців на позиції, щоб витягти їх з поля бою і врятувати їх життя". Був дуже веселим, ніколи не сумував, навіть коли над головою літали ворожі снаряди, він був патріотом України! Часто казав, що після перемоги над зовнішнім ворогом, обов'язково наведемо порядок всередині країни, заради майбутнього наших дітей, щоб наша Україна і люди в ній процвітали і раділи життю! Був дуже добрим, коли у одного з волонтерів, що допомагали їхньому підрозділу стався інсульт, щодня дзвонив йому, пропонував допомогу і переймався його здоров'ям, а коли привозили їхньому підрозділу допомогу, завжди цікавився, можливо ця допомога комусь важливіша і вони можуть поділитись!

У їхньому підрозділі, зважаючи на те пекло, що відбувається під Бахмутом, всі автомобілі були пошкоджені, в результаті чого їм доводилось проводити евакуацію поранених і загиблих на МТ-ЛБ (багатоцільовий транспортер-тягач легкий броньований).


З-го листопада дізнавшись по рації про поранення побратима, Валік зі своєю групою під мінометним обстрілом ворога висунулися на позиції, щоб евакуювати пораненого, там Валентин в процесі евакуації отримав перше поранення, проте побратима за яким вони приїхали, вони не залишили, забрали його і відходили до МТ-ЛБ, де ймовірно по ним спрацював ворожий ПТУР і Валентин отримав вже друге осколкове поранення, яке на жаль, було несумісне с життям! У героя вдома залишилась мама з молодшим братом і молода дружина з маленьким синочком.

Про це редакції Gorod.cn.ua розповів чернігівець Валерій Савченко, який неодноразово з колегами-волонтерами допомагав підрозділу Валентина і їздив до них. Дані автобіографії Валерію надала мати загиблого захисника. Обставини смерті - інформація від побратимів Валентина, які були на полі бою, також її підтвердив його командир.

Прощання з Валентином Бордаковим відбудеться у понеділок 14-го листопада об 11.00 в Катерининській церкві. Давайте гідно проведемо нашого воїна в останній шлях, він загинув за наш з вами спокійний сон, за мирне небо над нами! Не будьте байдужими.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бордаков, рятувальник, прощання, Бахмут

Добавить в:
 
 


Центр Комплект