Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Допомогу на пошкоджене житло у Чернігові не можна отримати, якщо в місті не зареєстрований жодний член родини

Допомогу на пошкоджене житло у Чернігові не можна отримати, якщо в місті не зареєстрований жодний член родини

 

Втратили будинок, а тепер не можуть отримати матеріальну допомогу. Родина чернігівців, що проживає в мікрорайоні Бобровиця, залишилася без будинку – він згорів під час бойових дій у березні. Власник житла Станіслав Курилець подав документи на отримання одноразової матеріальної допомоги від Чернігівської міської ради, та дістав відмову.24 лютого Станіслав з дружиною та сином виїхав з Чернігова. Розповідає, у погребі біля його будинку під час бойових дій ховалися люди, які не мали свого укриття. Один з них зателефонував уранці 14 березня й повідомив, що горить сусідня хата.

"Вогонь перекинувся спочатку на дерев’яну споруду, а це був гараж, там були фарби, лаки, бензин. А тут була хата. Вона була дерев’яна, дуже суха, на даху були коноплі ще з бабиних часів, там багато чого було, воно від найменшої іскри пихнуло". Хата згоріла.

Повернулася родина до Чернігова в кінці квітня, тимчасово пожити до себе пустили сусіди, які виїхали за кордон. Іншого житла, каже Станіслав, немає.

Чоловік подав документи на отримання матеріальної допомоги за Програмою від Чернігівської міської ради. Вона передбачає одноразову виплату власникам знищених або пошкоджених внаслідок бойових дій приватних будинків. Тим, чиє житло зруйновано повністю, виплачують 40 тисяч гривень, за значно пошкоджений житловий будинок – 20 тисяч, якщо будинок підлягає поточному ремонту – 10.

Станіслав розраховував отримати 40 тисяч, та дістав відмову: "Мовляв, через те, що жоден член родини не був прописаний у цьому будинку, ми не маємо права на допомогу. Якщо у мене немає реєстрації в тому будинку, то це ще не означає, що в мене є, де жити".

Прописаний Станіслав у батьків в селі на Куликівщині. І саме тому йому відмовили у грошовій допомозі, каже директорка Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради Ірина Марчук. Програма розрахована на підтримку лише жителів Чернігова.


"Джерелом цієї програми є бюджет Чернігівської міської територіальної громади. Якщо люди, які є власниками приватного будинку, зареєстровані в іншому населеному пункті, звісно, права на компенсацію вони не мають", – сказала Ірина Марчук.

Якщо ж людина зареєстрована в Чернігові, то вона може отримати матеріальну допомогу за зруйнований або пошкоджений будинок, навіть якщо не була в ньому прописана. Головне, підтвердити право власності. Не прописані в місті власники можуть скористатися й таким варіантом.

"У нас є випадки, коли власник житлового будинку не зареєстрований в місті Чернігові, але в цьому будинку проживають діти, брат, сестра, мати, батько, дід, то в цьому випадку особи, ми їх вважаємо члена сім’ї власника, вони мають право звернутися за наданням допомоги й у цьому випадку це питання буде вирішено позитивно".

Також власники будинку можуть прописатися в ньому – нині є така можливість, бо відповідні реєстри відкриті, і ще раз подати документи на допомогу.

"Потрібно звернутися до ЦНАПа й привести своє місце фактичного проживання з місцем реєстрації, якщо вони дійсно проживають вже декілька років, 20 років в місті Чернігові, то питання, чому вони не зареєструвались у власному житловому будинку раніше".
Програма надання одноразової матеріальної допомоги діє до 1 грудня, тому ті, хто розраховує на грошову компенсацію, повинні встигнути подати документи.

На сьогодні, каже Ірина Марчук, виплату отримали вже більше ніж 1 300 жителів Чернігова, загальна сума перерахованих коштів – понад 22 з половиною мільйони гривень.

Більше дивіться у сюжеті:Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Курилець, Бобровиця, допомога, житло, Марчук

Добавить в: