Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Водій шкільного автобусу Микола Ярош зі Слободи мав двічі померти, але його врятувало чудо

Водій шкільного автобусу Микола Ярош зі Слободи мав двічі померти, але його врятувало чудо

 

Російські війська ввійшли до села Слобода Іванівської сільради 5-го березня близько 15-16-ї години. Вони йшли з Іванівської сторони і з боку Скоринця по грунтовій дорозі, - розповідає спеціаліст відділу забезпечення діяльності ЦНАП у сільраді Світлана Карпенко. Для жителів села це було несподіванкою. Росіяни з'явилися під кожним будинком, заходили в кожну хату, зносили паркани, ворота, заїжджали прямо у двори і казали місцевим, щоб ходили тільки по двору, порали корів та курей, якщо вони є, а на городи і на вулицю, щоб не виходили, бо будть стріляти на ураження.Врешті росіяни розселилися по хатах, переважно тих, які були пусті, але там де були господарі - виганяли.

Також пані Світлана розповіла, про інцидент, який трапився з місцевим мешканцем Миколою Ярошем водієм шкільного автобусу. Чоловік під час активних бойових дій на Чернігівщині возив мобілізованих чоловіків до військомату за списками, які формувалися у сільраді. Згодом водій став жертвою для знущань росіян, через те, що забув список мобілізованих в автобусі. Список знайшли, а Яроша забрали з собою.Ярош зізнався, що возив людей і пояснив, що робота у нього така, у відповідь від росіянина почув: "Да, батя ти патріот, але за це я повинен тебе відробити".

Водія шкільного автобусу всадили на БМД і повезли до магазину. В магазині почався допит. В ході допиту російський командир взяв лопату, зламав у неї черенок та ним почав бити Яроша. Також мало місце групове побиття. У магазині в цей час лежало 2 трупи російських військових, їх живі колеги, запевняли Яроша, що їх смерть - на його совісті.

Також росіяни розпитували чоловіка про дані щодо АТОвців, колишніх АТОвців з села та задавали багато інших запитань, в тому числі чи служив він сам. Микола Ярош розповів, що військові РФ перерізали колеса практично всім автівкам, які бачили на вулицях села.

Згодом прокуратура встановила, що знущання над Миколою Ярошем проводив російський військовий 46-річний Дмитро Маховський (житель Брянської області). Зокрема він використовував у ході
тортур займисту речовину "Уайтспіріт", який залишився на полицях магазину, де йшли допити. Моховський налив речовину на голову Ярошу і поцікавився, чи знає він що це таке. На щастя пана Яроша, Моховському завадив запалити суміш на тілі жертви старший по званню. В магазині окрім 2 трупів, в цей час були інші живі особи та поранені.

Тоді Моховський вивів Яроша з магазину, примусив стати на коліна та ще раз облив "Уайт-спіритом" і почав підносити запальничкою з запитанням: "Що скажете?". На що Ярош відповів, що йому сказати нічого і своє життя він прожив нормально. Після чого Моховський заховав запальничку і закрив Яроша у сараї.

Ярош вже подумки попрощався з життям, але знову його янгол-охоронець відвів від нього біду, у сарай прилетіла міна, чоловік опинився від воронки за 2-3 метри, але вижив., його навіть не зачепило уламками. Спочатку чоловік боявся вийти, бо сарай проглядався з усіх боків, але росіяни почали потроху переїздити на іншу половину села і він та ще 2 чоловіки Сергій Карпенко та його син покинули небезпечне місце. На телефоні Ярош демонструє журналістам синці на тілі, звернутися до лікарів вдалося лише через місяць.

Микола Яроша шуткує, що врятувало його справжнє чудо, мабуть він ще щось не доробив на цьому світі, іншого пояснення нема.

У катування жителів Слободи крім Маховського приймав участь також 29-річний Шивіт Донгат зі сумнозвісної Республіка Тива, м.Кізіл (мала батьківщина Сергій Шойгу - Міністр оборони Російської Федерації з 6 листопада 2012 року). З соцмереж випливає, що Донгат одружений і має дитину. Можливо він є випускником Новосибірського військового інституту. За інформацією журналістів Донгат входив до складу 55-ї окремої мотострілецької бригади (Тува), яка на початку березня зайшла у Ягідне.


Односелець Миколи Яроша Сергій Карпенко потрапив до рук російських катів взагалі через дрібницю, коли йшов по вулиці селом до матері, якій нещодавно зробили операцію, йому на мобільний подзвонила невістка, кіін навіть не встги взяти слухавку, коли біля нього вже опинилась людина з автоматом, а потім підбігли ще декілька військових рф. Кричали, що його треба розстріляти. Вирішили повести до командира, який знаходився у магазині.
Схопили також і сина Карпенка Віталія, який є офіцером комунально-виконавчої інспекції у званні майор. Питали чому той не воює, але чоловік мав наказ від начальства перебувати вдома, але звітувати щодня про те, де він перебуває.
Сергій Карпенко попросив розстріляти його замість сина, але командир сказав, що після перевірки телефонів їх відпустять. І так вони обидва залишились на ніч у магазині, коли на вулиці було близько 7 градусів морозу.Зранку чоловіки очікували, що їх відпустять, але росіяни пішли у Куликівському напрямку і вони вирішали тікати.

"У 17 років я так швидко не бігав!", - шуткує пан Карпенко. - Добіг до хати біля кладовища, де була купа сміття. Сховався у ньому. Коли здалося, що все затихло вирішив вилізти. Але не тут то було, росіяни почали кричати і гатити, ймовірно з міномету по городу тієї хати біля якої ховався Карпенко. Довелося знову по-пластунські повзти у купу сміття. Після цього чоловік не дочуває на ліву сторону. Коли постріли закінчились чоловік добрався до хати, у погребі якої ховались інші жителі, в тому числі діти.

Трохи відлежавшись почав повзти городами в сторону своєї хати. Коли намагався піднятися від стресу відмовляли ноги і падав на землю. Після обстрілу відлежувався вдома 3-4 дні, подушка під головую здавалася бетонною плитою і дуже боліла. Другий син Карпенка нацгвардієць вже 8 місяців у полоні, його захопили у Чорнобилі. Служив там близько 10 років.
Скаржиться на те, що навіть у списках його нема, ніякої інформації не дають.Джерело: “Слідство.Інфо | Розслідування, репортажі, викриття”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Слобода, Ярош, Карпенко, Донгат, Маховський, катування

Добавить в: