Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Прикордонники Чернігівщини розповіли, як моніторять росіян і показали свій побут

Радио

Прикордонники Чернігівщини розповіли, як моніторять росіян і показали свій побут

 

Після повномасштабного вторгнення російські війська змогли захопити частину Чернігівщини. Втім, окупація цього регіону тривала не довго. Вже на початку квітня українським силам оборони вдалось вибити підрозділи армії РФ з території області. І хоч ворог був змушений тікати через північну ділянку кордону, прилеглі українські території все ще не повернулись до мирного життя. Російська армія продовжує атакувати прикордоння. Тепер оборону тут тримають військовослужбовці ДПСУ. Як виглядають їхні будні під обстрілами російської артилерії, та як тут готуються до можливих спроб повторного наступу – дивіться в матеріалі.

Левко Стек військовий кореспондент розповідає на відео Державної прикордонної служби України про те, що в цю поїздку він відправився разом з групою розвідки. Але під'їжджати на автомобілі впритул до російської території - небезпечно, оскільки в небі постійно ворожі безпілотники і військова машина доволі швидко стає мішенню для артилерії. Тож кілька кілометрів доводиться йти пішки.

Прикордонник з позивним "Аскер":

- Місцевість доволі відкрита і як тільки з'являється якась машина, то одразу в небо здіймається ворожий безпілотник і ця ціль стає видимою.

Левко каже, що під час руху до кордону зупинилися буквально на кілька хвилин і одразу з боку росіян почала працювати артилерія. Били зі 120-го калібру, з міномету, було щонайменше 6 приходів. І коли хлопці побігли, обстріл продовжився.

Прикордонники кажуть, що такий стан речей - це їх будні. Також вони продемонстрували роботу антидронової рушниці по безпілотнику, який наводить ворожу артилерію. В ході її використання дрон втрачає зв'язок з супутником по GPS і оператор не може ним керувати.Прикордонники розповідають, що їх головне завдання - ураження важкої техніки, у першу чергу - танків.

Попри те, що підрозділи армії рф вдалося вибити за межі Чернігівської області поблизу кордону вони все ще залишаються. Для того, щоб вчасно виявляти переміщення техніки, особового складу, зведення нових укріплених позицій прикордонники також активно використовують безпілотну авіацію.

Прикордонник за допомогою монітору, куди передає дані дрон демонструє одну з позицій росіян, звідки працює по ним кулемет. Коли росіяни чують, наприклад звук автівки на території України, то роблять попереджувальні постріли. Інколи це кулемет, інколи - ствольна артилерія чи міномет.
Часто буває, що росіяни слухають українські дрони і потім намагається відслідкувати місце його злету та посадки та вирахувати звідки працюють прикордонники.Після повномасштабного вторгнення російські війська пройшли до Чернігова, але оточити місто так і не змогли та відступили. Тепер виграний час українські військові використовують для укріплення лінії оборони вздовж кордону, аби не допустити просування армії рф на територію області.

Прикордонник з позивним "Рись" на запитання про те, чим кордон з рф на Чернігівщині відрізняється від тієї ж Донецької області, відповів, що лісами, тож ворог не може очікувати звідки українці зможуть захищатись, позиції скриті від сторонніх очей, навіть від місцевого населення.

Кореспонденту продемонстрували бліндажі - місця для ночівлі прикордонників. Один з них досить просторий, при його облаштовані всередині було дуже вогко і холодно, але поступово за допомогою пічки все висушили і тепер тут тепло і сухо. Є сонячна батарея від якої заряджаються гаджети.Прикордонники кажуть, що у випадку повторного наступу росіян чекає багато неприємних несподіванок, а лінія оборони буде дуже сильною, на позиціях служить багато місцевтих хлопців, які прекрасно знають цю лісисту місцевість.Джерело: Державна прикордонна служба України

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прикордонники

Добавить в: