Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Картоплю на Чернігівщині продають по п'ять, приймають по чотири

Картоплю на Чернігівщині продають по п'ять, приймають по чотири

 

— Чекай! Та стій же!!! — у центрі Березни за від'їжджаючим бусиком біжить 50-річний Олександр Полкунов. Ще й котить велосипед, навантажений мішками картоплі. Машина зу­пинилась, приймальник відчиняє дверцята кузова. Завантажений не під стелю, але, мабуть, уже на­бридло стояти. Березенці кажуть, за сьогодні приїхали вже втретє, два рази прийняту картоплю відвозили.
Помічник дістає звідти ваги, ставить на землю поряд бусика. Щасливий, що встиг, Олександр перекладає на них з велосипеда три мішки картоплі.

— Ну це ж тягнув-тягнув з кінця Березного...

У п’ятницю 2 вересня у Березні картоплю в населення приймають по чотири гривні за кілограм. Картопля в сітках гарна, круп­на. Сорт «Гренада».

— Нормальна в цьому році, — скромничає Олександр. — Здаю вперше. Ми тільки почали копати. Дрібна теж є, залишив на семена. Посадили 25 соток. Минулого року здали три тонни. Сьогодні пробний раз, за 62 кілограми отримав 240 гривень, — розчарований чоловік тримає в руках гроші. — Куплю сітки, бо немає.

— Ще здаватимете?
— Звичайно. Може, і в Чернігів на оптовий базар щось возитиму, але ж своєї машини нема. Ну і собі ж треба залишити. Дітям, онукам у місто.

Джамал, скупник, їздить в Березну вже на протягом 20 років. А також в Миколаївку, Блистову, Моргуличі:
— Тільки почали сезон. Спо­чатку приймали по п’ять.

Ще минулого тижня господарі правили за свою картоплю сім-вісім гривень. Багато хто пропонує привезти просто під бу­динок. На цьому тижні 65-річний Геннадій Гримуд зі Старого Білоуса продає по п’ять гривень за кілограм.

— Не шкода так дешево віддавати? Картопля ж добра...
— Вважаю, що ціна п’ять гри­вень для цього року нормальна. Люди телефонують, приїжджають. Під двір я не вожу, треба самим забирати. Кілограмів 400 за два дні вже продав. Як завіряють копальники картоплі, на сирени в цьому році ніхто не зважає. Гребуть далі.

Джерело: газета "Вісник Ч" від 08.09.2022, Олена ГОБАНОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: картопля, Гренада, Березне

Добавить в: