Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Анатолій Бойко дав пів мільйона на міст

Анатолій Бойко дав пів мільйона на міст

 

Міст у селі Гайворон Дмитрівської громади, що на Бахмаччині, відновле­ний і знову проїзний. 12-метровий міст над річкою Басакова (притока Ромена) з'єднував дві частини села Гайворон. А також Дмитрівську і Парафіївську громади. Відкривав шлях на Сумщину. Тому росіяни, тікаючи з села, міст зруйнували.На фото Анатолій Бойко, фото з порталу agro-business.com.ua


— Це сполучення навпростець до Коно­топа Сумської області, — уточнює 57-річний Валентин Бойко, голова Дмитрівської гро­мади.

— Якщо з Дмитрівни їхати до Конотопа через Гайворон цим мостом, то виходить 40 кілометрів. А якщо через Бахмач, то всі 100. Дуже багато транспорту їде навпростець. У напрямку на Прилуки, на Ічню. Веде пряма дорога на Київ, якою і йшли орки.

Розстріляли вони його 1 квітня. Збира­лися відходити, російський танк заїхав у зону відпочинку біля річки і звідти зробив чотири постріли. Прострелили металеві конструкції, що тримали міст. Зайшла наша бригада ЗСУ, кілька одиниць встигли проскочити порушеним мостом, і він завалився 2 квітня.

Аж тут приїжджають військові будівель­ники з Конотопа (з Держспецтрансслужби Міністерства оборони України) відбудову­вати міст у Батурині. Ми з ними зв'язалися, губернатор погодив. Я поспілкувався з їх командиром Богданом Бондарем. Дуже сподівалися на допомогу. І вони приїхали в Гайворон. Проживання, забезпечення всіма необхідними матеріалами, починаючи з саморізів і закінчуючи металом і бетоном, треба було організувати за наш кошт. Допоміг фермер Анатолій Бойко, директор фермер­ського господарства «Зернівка» з Яготина і мій старший брат. Він дуже патріотично налаштований. Виділив близько пів мільйона гривень і цього нам вистачило на всі витрати будівництва моста. Техніка була військовою (ну й ми трохи допомагали), зарплату вони отримували від держави. Зробили швидко.

Потім за кошти держбюджету (виділили з ОВА), поклали асфальтове покриття, зробили поручні, встановили знаки. Повністю за­пустили міст 4 серпня.

Тепер ще треба підремонтувати метрів 300 асфальтної дороги біля мосту, бо ті тварюки розбили повністю. Не будемо чека­ти, поки хтось зробить. Частково дороги в громаді ми вже підлатали власними силами і коштами з державного резервного фонду.

— Сердечки на мосту — чия ідея?
— Наша. Василь Горлач, директор птахопідприємства в селі Щуча Гребля, вигнув металеві труби, ми прикріпили. Уже й за­мочки молодята повісили.

Джерело: газета "Вісник Ч" від 08.09.2022, Олена ГОБАНОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бойко, міст

Добавить в: