Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Фахівці «Чернігівгазу» реалізували черговий етап редизайну газорозподільних мереж в Заїзді Прилуцького району

Фахівці «Чернігівгазу» реалізували черговий етап редизайну газорозподільних мереж в Заїзді Прилуцького району

 

АКТУАЛЬНО Зокрема, газовики проклали 130 метрів поліетиленового газопроводу середнього тиску та 265 метрів поліетиленового газопроводу низького тиску. Також вивели з експлуатації газорегулюючий пункт і встановили 4 сучасних шафових газорегулюючих пункти, до яких підключено 420 газифікованих об’єктів.Простою мовою, редизайн – це оптимізація та осучаснення мереж. Проводиться він для зменшення експлуатаційних та матеріальних витрат на їхнє утримання, а також для приведення потужностей до реальних обсягів споживання газу. Адже мережі, які будувалися 30-40 років тому, були розраховані на більшу кількість населення, а значить, і більшу потужність. Зі скороченням чисельності населення, особливо в сільській місцевості, потужності стали надлишковими.

При редизайні проводиться заміна старого обладнання з використанням сучасних матеріалів, обладнання та пристроїв, надлишкове обладнання виводиться з експлуатації. Фахівці «Чернігівгазу» створюють проекти редизайну на основі гідравлічних розрахунків у спеціалізованому програмному комплексі з урахуванням технічних характеристик існуючої системи. Після цього вираховують оптимальну протяжність газопроводів, категорії їхнього тиску та діаметри. Обирають напрямки трасування, способи прокладання, а також місця розташування і кількість необхідного газорегулюючого обладнання – шафових газорегулюючих пунктів, комбінованих будинкових регуляторів тиску.

Газорозподільні мережі в Заїзді було введено в експлуатацію в 1994 році. За 28 років обладнання вичерпало свій термін експлуатації, а споживання газу знизилося через демографічні та економічні чинники, і в 2020 році, наприклад, становило 16% від проектної величини, актуальної на час будівництва мереж. Загальна вартість проекту редизайну мереж в Заїзді становить 2,5 мільйони гривень. Разом з тим, його реалізація дозволить скоротити витрати на їхнє утримання і технологічні витрати газу при експлуатації мереж, та економити до 400 тис. грн на рік, а отже, зменшити і кошти, які закладаються на ці цілі в тариф на розподіл газу. Реалізуються проекти редизайну в декілька етапів, адже потребують і значного фінансування, і цілого комплексу робіт.

У вересні 2022 року фахівці Оператора ГРМ провели демонтаж надлишкових газопроводів, прокладення та кільцювання нових за оптимальними маршрутами розподілу газу. Також встановили 4 ШГРП українського виробництва RGC Production, які оснащені найсучаснішими комплектуючими європейського виробництва та пристосовані до утримання стабільного тиску газу навіть за несприятливих зовнішніх умов.АТ "Чернігівгаз"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бренд РГК, чернігівські газовики, АТ "Чернігівгаз", Чернігів

Добавить в: