Рисова вода для волосся

 

Стреси від коронавірусу і війни не найкра­щим чином позначилися на нашому волос­сі. Звичайно, можна скористатися куповани­ми засобами. Але будь-яка взаємодія з хімією порушує структуру волосся, через що во­но стає ламким і слабким, а кінчики січуться. Альтернатива хімії — народні засоби.В азіатських країнах рисова вода століттями використовувалася для догляду за волоссям і шкі­рою. Наприклад, японські придворні дами періо­ду Хейан (794-1185 рр.) мали локони до підлоги. Для здорового росту й еластичності волосся об­поліскували рисовою водою. В Індії рисовий від­вар використовується як аюрведичний засіб (ліку­вальні форми природного походження) для ліку­вання екземи.

Рисова вода багата на вітаміни і мінерали, які необхідні для росту і густоти волосся, для його здоров’я і блиску, зміцнення волосяних фолікулів.

Чим корисні для волосся поживні речови­ни рису:

• фолієва кислота (вітамін В9), ніацин (віта­ли В1) і селен важливі для оновлення клітин, загального стану шкіри голови і волосяних фолікул. Ці речовини стимулюють ріст волосся, спри­яють його зміцненню і потовщенню;
• ніацин й алантоїн покращують міцність, еластичність волосяних фолікулів і зменшують запалення за рахунок поліпшення кровотоку в шкірі голови;
• магній розчиняє кальцій, що накопичується у волоссі через жорстку воду, й омолоджує волосяні фолікули;
• інозит (вітамін В8) надає волоссю еластичності і сили, є він також у фруктах, горіхах, бобах, злаках.

Рисова вода нейтралізує ушкодження, спричинені стресом, проблемами зі здоров'ям і хімічними продуктами (наприклад, барвниками чи релаксан­тами — речовинами, що знижують тонус скелетної мускулатури), які викликають сухість шкіри голови й ушкоджують волосяні фолікули.


ЯК ПРИГОТУВАТИ РИСОВУ ВОДУ


Будь-який рис промивають, заливають во­дою (склянка рису на 2-3 склянки води) і залиша­ють на 2-3 дні. За цей час відбувається фермен­тація рису, що насичує корисними властивостями воду й кислотно-лужний баланс стає оптималь­ним для волосся. Використовують таку воду про­тягом трьох днів.

Запах ферментованої рисової води не дуже приємний. Нейтралізують його додаванням кра­пельки улюбленої ефірної олії, трав’яного чаю, цедри апельсина чи лимона.
Додати можна й базової олії, наприклад рици­нової для росту волосся. А трохи лимонного соку надасть волоссю додаткового блиску.

Можна використовувати й неферментовану рисову воду, настояну лише один день. Проте ферментована ефективніша.


Рисову воду раз чи двічі на тиждень наносять на вимите волосся або замість шампуню. Спочат­ку нею зволожують шкіру голови і масажують її, а потім змочують усе волосся. Через 30 хвилин во­лосся миють і висушують на повітрі. Однак частіше мити волосся після процедури і наносити бальза­ми чи маски на волосся не рекомендується.

Результат буде помітним уже після кількох про­цедур.

Вважається, що рисова вода підходить для всіх типів волосся. Та буває, що після проце­дури волосся стає кучерявим.

Джерело: газета "Гарт" від 08.09.2022, Діна Сапон

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: волосся, вода, рис

Добавить в: