Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині за живих корів дають не більше 30 грн. за кілограм

На Чернігівщині за живих корів дають не більше 30 грн. за кілограм

 

Збути нині і теля, і корову дуже проблематично. А закупівельні ціни, порів­нюючи з минулою осінню, упали наполовину, а то і більше. Якщо до війни наша газета рясніла оголошеннями про купівлю ВРХ, телят та коней, то нині їх можна порахувати на пальцях однієї руки. Комусь проблематично до нас добратися, а комусь теля баби галі чи її корова взагалі не потрібні. перекупники кажуть, що немає нині ринків збуту, чи то вони обмежені. плюс зависока ціна на дефіцитне пальне та низька закупівельна ціна м’ясопереробних заводів, на які перекуп­ники здавали селянських Лисок. Усе це вплинуло, кажуть, на ціну, від якої, чесно кажучи, хочеться плакати.Якщо пізньої осені за молочного бичка вагою понад 50 кг давали 65 грн за кг, то нині 35-40 грн, хоча остання цифра дуже рідко проскакує. Від одного покупця почули, що за телят, вагою до ста кілограмів, він дає до 40 грн, а понад сто кілограмів - дешевше: 35 грн. І добре, якщо вас ще не обдурять на вагах. Торік за 80 кілограмового бичка, приміром, ви могли б вторгувати 5 тисяч із гаком, а сьогодні - лишень 2 800 це якщо по 35 грн за кг. Не треба бути великим математиком, аби відчути на своєму гаманці серйозну різницю. І люди вимушені продавати свій товар за копійчані гроші. Хоча від багатьох доводилося чути: «Якщо віддавати за безцінь своє теля, то краще його на ковбаси чи тушонки пустити».

Ні для кого не є секретом, що корів у селах значно поменшало. І моталися перекупники один поперед одного, аби тільки корову знай­ти. До речі, торік під осінь і ціну на неї підняли. 36-37 грн за кг, за умо­ви якщо корова не худюща, а гарної вгодованості. Хоча ж навесні мину­лого року корови ще не були у ціні, у середньому купували по 22-27 грн за кг.

Знаємо, що забирали чужинці на­весні із дворів годувальниць і по 7-8 тисяч, а кому пощастило потрапити на порядних покупців, то мав господар і більші гроші -13-14 тисяч за корову.

А ті, хто збував свою худобу вже восени, мав значно більші гроші: 22-23 тисячі гривень за корову. На сьогодні про такі гроші і не мрійте. Хіба що за двох рогатих дадуть, але якщо вони добряче вгодовані.

Днями телефонували до покупців, які і зараз займаються закупівлею, аби поцікавитися ціною. На разі їх у Куликівці всього двоє: Юрій Ігнатенко та Ігор Нікипорець.

Обоє купують корів по 30 гривень за кілограм, залежно від вгодованості. Припустімо, ваша Лиска важить 450 кг. Що ви за неї візьмете? 13,5 тисячі гри­вень. Юрій Ігнатенко каже, що купує телят вагою до 70 кілограмів за ціною 45 грн. Від 70 до 100 кг - по 40 гривень.

- Ринок збуту обмежений, - бід­кається. -Деякі м’ясокомбінати, куди ми реалізовували продукцію, розгро­мили. Шукаємо інші точки. Але м’ясо­комбінати і в нас купують продукцію майже втричі дешевше, ніж було до війни. Якщо восени ми мали мож­ливість продавати на комбінат м’ясо по 96-97 грн за кг, то зараз у нас заби­рають по 32 грн. А пальне яке дороге: солярка - майже 60 гривень. Полтав­ський м’ясокомбінат купує по 50 грн за кілограм. Отож і рахуйте, скільки я спалю солярки, щоб туди доїхати. Най- вигідніше продавати СФГ «Колос», що в Ковчині, на відгодівлю. Але й там ціна падає. Якщо раніше тут брали за ціною 80 грн за кг, пару тижнів тому - по 71 грн, то зараз дають 69.

У Смолянці селяни три тижні чека­ли, поки до них приїдуть, щоб забрати вибракованих корів. Майже всю ху­добу буде здавати Анисів, Лукашівка. Адже через окупацію та обстріли коро­ви не доїлися.

А взагалі, закупівля нині ніяка. От порахуйте, якщо мені потрібно забра­ти телят з Дівиці, Орлівки, Смолянки, Бакланової та Авдіївки по 45 гривень за кілограм і продати їх по 50, то через високу вартість пального різниця ви­ходить лише 2 гривні на кілограмі.

Ігор Нікипорець купує телят по 45 грн, корів - по 30, свиней - 60-65 грн за кілограм. Але він перекупками не займається, все йде на переробку для виготовлення м’ясної продукції або на продаж частинами туші. Бувають ви­падки, що люди хочуть обміняти свою корову на куплену.

Джерело: газета “Поліська правда” від 14.07.2022, Валентина Селюк

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: корова, купівля, Куликівка

Добавить в: