Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Лікарям у Сосниці обіцяють підйомні і житло

Лікарям у Сосниці обіцяють підйомні і житло

 

Недавно Сосницька лікарня отримала новий оснащений сучасним медичним обладнанням автомобіль швид­кої допомоги. Його громаді передав Фонд міжнародної солідарності в партнерстві з Банком крайового господар­ства Польщі. І хоч новина дуже порадувала жителів гро­мади, доводилось чути й таке: «Краще б допомогли нам із фахівцями. Бо лікарня є, а люди ідуть лікуватися й оперуватися в Чернігів, Мену, Корюківку».Лікарів у закладі дійсно бракує. На думку місцевих мешканців — через те що попередня влада мало дбала про завтрашній день місцевої медицини: у лікарів не було ні перспектив, ні наді? отримати житло. Тому вони надовго в селищі не затримувалися. Ті ж, хто все-таки залишився, зараз уже передпенсійного, а то й пенсійного віку.

Донедавна в КНП «Сосницька лікарня» було 6 лікарських вакансій. Одну — анестезіолога — закрили, пере­вчивши за рахунок закладу лікаря швидкої допомоги. На сьогодні потрібні терапевт, хірург, педіатр, гінеколог та ендокринолог.

Щоб заохотити фахівців їхати працювати в селище, місцева влада обіцяє виплатити молодим спеціалістам так звані підйомні — 10 мінімальних зарплат (65 тисяч гривень) і в 6-місячний термін забезпечити житлом з урахуванням побажань майбутнього новосела.

Упродовж цих шести місяців для того чи іншого лікаря винайматимуть квартиру. Сплачуватимуть і оренду, й комунальні послуги.
На запитання, де візьмуть для цього кошти (адже в Сосницькій, як і в інших територіальних громадах, зараз не­абиякі складнощі з наповненням бюджету), у селищній ра­ді пояснюють: розв’язати проблему планують за рахунок спонсорів, скорочення деяких інших витрат ТГ тощо.

Одним із варіантів голова громади Андрій Портний називає навіть імовірність перегляду питання щодо звільнення ФОПів від оподаткування. Хоч рішення про це і є загальнодержавним, та за нинішніх обставин при його виконанні потрібен індивідуальний підхід до кожного підприємця, переконаний очільник.

Джерело: газета “Гарт” від 11.08.2022, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниця, лікарі, Портний, житло

Добавить в: