Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Десні виявили два ракетні уламки (фото)

У Десні виявили два ракетні уламки (фото)

 

На 1 липня пляжний сезон на "Золотому" так і не відкритий, заходити у воду і плавати заборонено, але з кожним днем тут все більше відпочивальників на свій страх і ризик. І поки місто не надає жодних послуг для відпочинку, немає навіть питної води, відпочивальники все ж таки перебувають під наглядом.

Група волонтерів із Чернігівського загону швидкого реагування Червоного Хреста України останні два тижні патрулює пляж, щоб уникнути нещасних випадків. Вони розмістилися у вагончику на березі на початку пляжу, в якому раніше був медпункт. Насамперед, хлопці пройшли підготовку з надання долікарської допомоги.На фото зліва направо Дмитро, Олексій, Олексій та Артем

 -Ми з'являємося там, де відбувається щось серйозне, – каже старший у групі Олексій. - В Ічні, коли там рвалися снаряди, допомагали людям евакуюватись. Зараз надаємо долікарську допомогу на пляжі, де ще недавно йшли бої і залишилися снаряди, що не вибухнули, або осколки ракет. Де в них знаходиться вибуховий пристрій – можуть визначити лише фахівці МНС.

Щодня до нас у вагончик приходить по шість-сім чоловік, багато дітей. У разі порізів наше завдання – обробити рану та переконати людину, що їй краще вирушити додому, щоб не було зараження, якщо це зробити важко – підвезе наша чергова машина. Зверталися за допомогою кілька людей із гіпертонічним кризом, у нас є запас питної води на цей випадок, але жодних таблеток ми не даємо.

Якщо на пляжі з'являються нетверезі люди – викликаємо нацгвардію, вони прибирають їх із пляжу.

Але головне їхнє завдання - роз'яснювати відпочивальникам, що дно Десни поки що не обстежене, і пляж зараз потенційно небезпечний. І це підтверджується життям.У вівторок цього тижня 40-річний Олександр відпочивав на піску між третьою та четвертою парасолькою з боку Міського саду. Зайшовши у воду на глибину трохи більше метра, він ногою намацав залізку, потім нахилився у воду і перевірив свою здогадку рукою.


- Це був закруглений, потовщений фрагмент ракети, я подумав, що це "хвіст" від "Урагану" і викликав МНС за номером 101, - розповів він. - Прибув працівник МНС, я показав це місце, він пірнув, перевірив там усе і сказав, що це безпечно і витягувати цю деталь зараз не має сенсу, оскільки рівень води все ще високий. Ми причепили до “хвостовика” мотузку та пластикову бляшанку, як маркер, вона спливла і помітна була на поверхні воді ці дні. Сьогодні вранці я її на місці не виявив.На фото відпочивальник Олександр та рятувальник ДмитроУламок виявлено приблизно в цьому місці

За таким же принципом була позначена небезпека на початку пляжу, там, де відпочивають переважно мами з дітьми. Але невдовзі цю бляшанку зірвав із місця якийсь хлопчик, і присутні при цьому дорослі, поінформовані про небезпеку, навіть слова йому не сказали.

- Ми будемо тут, поки не відкриють пляж і поки буде потреба, - підсумував Олексій.На фото дерев'яна скульптура Равлик постраждав від повені

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пляж, небезпека, рятувальники, відпочивальники, уламки, ракета

Добавить в: