Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Відвідувачі «Золотого пляжу» розповіли, чи варто відкривати сезон під час війни

Відвідувачі «Золотого пляжу» розповіли, чи варто відкривати сезон під час війни

 

На «Золотому пляжі», визнаному раніше одним із найкращих в Україні, залишили свої сліди військові дії та потужний розлив Десни. Вже зійшла вода з паркування при вході на пляж, і стало видно ще не висохлі калюжі, гілки та сміття. Дерев'яна скульптура, що стояла біля входу, під час високої води плавала пляжем, а зараз знаходиться на господарському дворі КП ”Парковка та ринок”. Золотий пісок перетворився на темно-сірий бруд, і лише вузька жовта смуга вздовж берега нагадує, чому "Золотий" пляж названо саме так. Декоративні дерева, що раніше прикрашали пляж, знизу замазані шаром мулу, що наочно показує, що пляж був покритий водою на висоту більше метра.

Не дивно, що постраждали також усі кафе, розташовані на пляжі. Їхні фундаменти підгнили, полиці попливли, як і холодильники, які спочатку розливу плавали зверху, потім тонули в міру проникнення в них води. Адміністративний будиночок підняло потоком і зрушило з місця.

Хазяї кафе тільки починають прибирати своє господарство. Чекатимуть ще кілька днів, щоб усе більше підсохло і можна було б перевірити, як працює обладнання.

Тим часом КП "Парковка і ринок" і "Зеленбуд" почали наводити порядок на пляжі, для початку потрібно прибрати все сміття, що залишилося після повені, і підмиті водою дерева.

Людей на пляжі мало і влаштовуються вони на піску, переважно біля входу і на виході з пляжу. Багато хто приїжджає на велосипедах.

Що вони думають – чи потрібно відновлювати пляж у воєнний час? Якщо потрібно, то у якому обсязі? - на ці питання відпочивальники відповідали по-різному.


Даша вважає, що потрібно, але обов'язково перевірити його на безпеку:

- Де ж людям купатися та відпочивати, як не на "Золотому"? За кордон виїхати у цей час для відпочинку не виходить. Якщо відновлять кафе та звучатиме музика, то чому б і ні, але до комендантської години. Наші городяни багато що пережили під час нападу, але треба продовжувати жити, відновлюватися, поки тихо. Невідомо що буде завтра.Приблизно такої ж думки постійний відвідувач пляжу 59-річний Володимир:

- Звичайно, треба відновлювати та почати з узбережжя. Сюди приходять здебільшого поплавати та позасмагати, а кафе – це вторинний сервіс. Але, знаєте, зараз мені не вистачає кафе. У хорошу погоду я міг бути тут цілий день і користуватися їх досить бюджетними послугами. Щира подяка мерові за цей пляж. Я зараз оздоровлююся тут після інсульту, хоч до цього тридцять років ходив сюди і купався і влітку, і взимку, і взагалі прихильник здорового способу життя. Але буває так.

- Плавати не боїтеся? Керівництво пляжу не рекомендує це робити.

- Я плаваю у вузькій смузі біля берега, та ще й бачив, як багато відпочиваючих тут побувало. І я не думаю, що на нашому пляжі таке щільне мінування, як, наприклад, в акваторії пляжу в Одесі. Хоча, безперечно, певні ризики є.У тіні відпочивали двоє чоловіків, попиваючи пиво. Як виявилося, вони святкують перший день визволення із СІЗО 40-річного Андрія. Він із задоволенням відповів на поставлені запитання:

– Я взагалі сумніваюся, що зараз треба щось відновлювати. Хіба що впорядкувати місця, необхідні для відпочинку, наприклад, лавочки, навіси для затінку. Чи не боюся купатися? Та я вже нічого не боюся після того, як сидів під бомбардуванням на третьому поверсі СІЗО на Ремісничій. І ніхто нас не проводив у бомбосховище.68-річний Анатолій Григорович також не впевнений у необхідності відновлювати пляж у колишньому вигляді:

- З одного боку, потрібно надати людям можливість відволіктися від того, що сталося. З іншого боку, війна триває, хоча кажуть, що вдруге в ту саму вирву снаряд не потрапляє. Коли точилися бої, снаряд потрапив у будинок за три метри від моїх вікон. Мешканці будинку вже зараз взялися за ґрунтовні ремонти, а я вирішив відновлювати квартиру лише після закінчення воєнних дій.

Особисто мені на пляжі потрібна лише ця лавка, берег та річка. Плаваю я вздовж берега, можу запливти далеко, але вода скрізь однакова. Я думаю, плавати тут безпечно. І багато хто не думає про небезпеку. На ринку вже продають лисички, лісову суницю, хоча в лісах теж можуть лежати снаряди, що не вибухнули.

Але такий снаряд відразу після сходу води також було виявлено на дитячому майданчику пляжу та знешкоджено. Мінери вже перевіряли територію пляжу, але до знешкодження дна Десни черга ще не підійшла і чи підійде цього сезону - велике питання.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пляж, Десна

Добавить в: