Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На старосту Макошиного всього одна кандидатура

На старосту Макошиного всього одна кандидатура

 

Заяву на звільнення очільник Макошиного (на Менщині) Роман Коваленко написав ще 11 травня, коли внаслідок повені в селищі виявилися підтопленими більш ніж десяток осель. А все через те, що не вжив усіх заходів щодо попередження наслідків водопілля. Зокрема це стосується роботи шлюзу. Хоча він ніде не на балансі і його ніхто не обслуговує.

Тоді багато хто був переконаний, що депутати за дострокове припинення повноважень Коваленка не проголосують. Проголосували — на сесії 27 травня. З цього дня обов’язки старости в селищі тимчасово виконує Юрій Андрійченко. Він очолює Волосківський старостинський округ. Їздитиме в Макошине, поки там не призначать нового керівника округу. Зараз іде обговорення кандидатури на цю посаду. Вона всього одна — Світлана Попок. Працює у відділі освіти Менської міськради, займається громадською діяльністю. Багато зробила для захисників країни. Не побоялася й того, що у старостинському окрузі багато проблем, які треба розв’язувати.

Про одну з них — збереження місцевого паліативного (для невиліковних хворих) відділення — ми писали впродовж усього часу, поки макошинці його відстоювали. І, здавалося. перемогли. Але в кінці нинішнього квітня паліативне все ж таки перевели у Мену. Причина, за словами головного лікаря Менської міської лікарні Григорія Разнована, в тому, що змінилися вимоги НСЗУ. Зокрема, стало обов’язковим проведення у ньому лабораторних та інструментальних досліджень, наявність ліцензій на здійснення господарської діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, тощо. Виконати ці вимоги було нереально.

— Всі паліативні хворі зараз у Менській лікарні. Для них створені хороші умови. Активісти з Макошиного приходили їх провідувати. Претензій не було, — зазначає Григорій Іванович.Фото з газети Менщина

Зате їх вистачало, коли в паліативному відділенні демонтували і перевезли в міську лікарню старі ванни. Селяни вбачили в цьому початок демонтажу самої будівлі, а вслід за цим — переведення у Мену лікарської амбулаторії, адже вона розміщена в тому ж самому приміщенні, що й паліативне. У результаті селище, де майже 2 тисячі людей, може залишитися без сімейного лікаря.


— Ванни вже повернули на місце. Стосовно лікаря — питання не до мене, — коротко прокоментував ситуацію Григорій Разнован.
Воно — до головного лікаря Менського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Корнієнко.

— Ми зацікавлені в тому, щоб у Макошиному працювала лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, — говорить Наталія Іванівна. — Та є нюанси. Справа в тому, що нашому Центру передали тільки меншу частину приміщення, де знаходилося паліативне відділення. А система опалення охоплює всю будівлю. Необхідна її реконструкція. Без цього доведеться гріти кабінети, які не використовуються. Це не вписується ні в які рамки. Я подала доповідну записку до міської ради. Чекаю відповіді.

Із системи опалення все й почалося. Наприкінці минулорічного опалювального сезону в паліативному відділенні вийшов із ладу старий (ще радянських часів) котел. Люди добилися встановлення нової модульної котельні із двома котлами на твердому паливі загальною вартістю понад 1 млн грн.

Коли стало очевидним, що відділення доведеться перевести в Мену, міськрада запланувала відкрити у вивільненому приміщенні соціальний заклад з підтримки постраждалих від домашнього насильства. Тепер на це немає коштів.

...Якщо Світлану Попок підтримають підписами 17 і більше відсотків мешканців (саме стільки треба, виходячи з кількості населення в окрузі), далі за її призначення голосуватимуть депутати міськради.

Джерело: газета «Гарт» №14 від 16.06.2022, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Макошине, староста

Добавить в: