Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Зруйноване машинобудівне підприємство в Чернігові планують відродити
Рекламодателям

Радио

Зруйноване машинобудівне підприємство в Чернігові планують відродити

 

25 вантажівок по 10 тон будівельного сміття вивезли з території Чернігівського підприємства-автовиробника. Працівники продовжують розгрібати завали зруйнованого рашистами виробництва. Колись тут збирали каркаси тролейбусів, трамваїв. Сьогодні - суцільна руїна.

Постраждали практично всі цехи. Під одним із них було і бомбосховище, в якому ховалися мирні чернігівці. У даху іншого виробничого корпусу працівники нарахували 24 пробоїни. Кажуть, під час обстрілів плавилися навіть металеві балки, які тримали конструкцію корпусу.

Андрій Савченко керівник підприємства

Андрій Савченко керівник підприємства:
- Ви бачите, що тут робиться внаслідок агресії. Працювати на цих площах зараз - неможливо. Тут повністю аварійна ситуація. Зброя була різна від авіаційного наліту до танкових обстрілів, "смерчів", "градів", все що можна було. Нарахували більше 200 прильотів по території всього нашого виробничого майданчика.
- Ми зараз робимо все, аби відновити наше виробництво, але це дуже складно. Електрика тільки вчора появилася, газо і водопостачання - нема. Зараз намагаємося зберегти наші виробничі площі, на майбутнє плануємо запускати виробництво, але коли це буде - не можу сказати. Аби відновити ковальський цех потрібні мільйони. До того ж такі потужні преси в Україні не виробляють. Під завалами розбомбленого гальванічного виробництва опинилось унікальне обладнання.

На підприємстві поки що немає водо-, і газопостачання, але вчора вже дали електрику.
Аби відновити ковальський цех - потрібні мільйони, кажуть на підприємстві. До того ж такі потужні преси в Україні не виробляють.
Під завалами розбомбленого рашистами гальванічного виробництва опинилося унікальне обладнання.

Зруйноване обладнання дороговартісне, але машинобудівники готові відновлювати виробництво. Розраховують на підтримку держави і міста. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко також звернув увагу на те, що самотужки підприємство з відбудовою не впорається. Потрібні програми підтримки українського виробника на державному і місцевому рівні. Адже це передусім, робочі місця і людські долі. До того ж, каже Владислав Атрошенко, продукція підприємства себе добре зарекомендувала.

Збитки, завдані обстрілами автопідприємству, складають 30 млн. євро, але машинобудівники налаштовані на відродження виробництва.



Джерело: «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підприємство, руйнування

Добавить в:
 
 


Центр Комплект