Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Білогура пояснив можливість закриття певних шкіл Чернігова недостатністю фінансування
Рекламодателям

Радио
Радио

Білогура пояснив можливість закриття певних шкіл Чернігова недостатністю фінансування

 

Нагадаємо нашим читачам, що вчора у 13-й школі проходили збори батьків 18-ї, 21-ї та 13-ї шкіл та педпрацівників, які повідомили батькам школярів, що Управління освіти планує закрити 13-ту школу в цілях економії на користь інших шкіл. Ми не змогли в той день отримати коментар очільника Управління освіти міста Василя Білогури, але сьогодні на сайті міськради з'явилось повідомлення, де згадується 13-та школа і пояснюється, що місто через нестачу фінансування навчальних закладів буде надавати перевагу існуванню великих шкіл, де буде забезпечено мінімальну наповненість у 27.5 учнів на клас.

Ці обговорення пройшли сьогодні 24 травня в рамках винкому у міськраді пройшли обговорення можливості початку нового навчального року. Управління освіти запропонувало проєкт рішення, за яким набиратимуть перші класи, але на виконкомі його вирішили відтермінувати до того, як отримають позицію Чернігівської ОВА та профільного Міністерства щодо термінів, черг та фінансування відновлення закладів освіти та розрахунку освітньої субвенції.Зі слів начальника Управління освіти Василя Білогури із 34 будівель шкіл, зруйновані — 2, отримали пошкодження різного ступеня — 25. Від злочинних дій окупантів у місті постраждало 1800 дітей — вони отримали поранення, втратили батьків, домівки.

Станом на 10 травня у місті перебуває 44% учнів та учениць всіх шкіл. За результатами опитування, проведеного серед батьків, планують повернутися у Чернігів до початку навчального року — 72,5%.

— Станом на квітень 2022 року, аналізуючи попередні дані поданих електронних заяв, ми також бачимо, що деякі навчальні заклади не мають достатньої кількості (попиту) бажаючих на вступ до перших класів, — говорить Василь Білогура. — Ми не знаємо в якому режимі буде розпочинатися перше вересня, яким чином планувати роботу, але, в той же час, ми сьогодні намагаємось з опитування батьків спрогнозувати можливу ситуацію щодо наявного контингенту і необхідної наявності кількості класів у відповідних навчальних закладах.

Фінансування сфери освіти державою скорочується


З 1 червня зменшено розмір освітньої субвенції, зокрема, для міста Чернігова на 56 мільйонів гривень, говорить Василь Білогура.

— Якщо зберігається поточний стан справ тобто, та тарифікація і та мережа навчальних закладів (ред. — мається на увазі та, яка була до початку широкомасштабної війни), до кінця календарного року нам не вистачає 28 мільйонів 771 тисячі гривень. І, відповідно до даного рішення, є лист Міністерства освіти і науки про те, що засновник повинен переглянути питання нарахування заробітної плати педагогічним працівникам і, зокрема за необхідності, вжити заходів щодо мережі освітніх закладів для того, щоб не допустити фактично можливість неоплати педагогічним працівникам зарплати.

Зокрема, про наявність проблем із коштами говорить і те, що в цьому місяці вперше за багато років була затримка виплати заробітної плати педагогічним працівникам, пояснює ситуацію з фінансуванням сфери освіти Василь Білогура.

Також Управління освіти має так організувати майбутній навчальний процес, зокрема сформувати класи, аби у повному обсязі отримати фінансування з державного бюджету на заробітні плати.

— Зважаючи на формульний розрахунок освітньої субвенції, а для обласних центрів є мінімально закріплена наповненість класів 27,5 учнів для того, щоб у повному обсязі отримувати фінансування за рахунок держави на зарплати педагогічним працівникам. А відповідно у більших закладах це легше буде організувати, — зазначає Василь Білогура.

За словами Василя Білогури, на кінець навчального року у 13-й школі залишається орієнтовно близько 300 дітей і вони повністю можуть розміститися на базі ліцею №32, який не зазнав ушкоджень, і не потребує фінансування. Що дасть змогу спрямувати кошти, у випадку їх надходження з державного бюджету, на інші заклади освіти.

Також повідомляється, що школи, які не потрапили в перелік першочергових, тимчасово будуть законсервовані. Як тільки знайдуться кошти, то їх відремонтують, зважаючи на ситуацію у Чернігові і запит батьків.

Про те куди переведуть дітей зі зруйнованих 18-ї та 21-ї шкіл не вказано, але у 13-й школі вважають, що могли б прийняти їх усіх, тим більше, що для багатьох жителів Подусівки ця школа є пішій доступності.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Білогура, школа, закриття

Добавить в:
 
 


Центр Комплект